tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ: Kraft wraca do kadry i wystąpi w Willingen

Zajmujący czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich Stefan Kraft wraca do kadry Austrii i wystąpi w konkursach w Willingen (27-29 stycznia). Ze względu na kłopoty zdrowotne zabrakło go w niedawnych zawodach w Zakopanem.
Stefan Kraft (fot. Getty Images)

Kraft narzekał na zapalenie zatok (wcześniej był drugi i czwarty w PŚ w Wiśle), a lekarze austriackiej reprezentacji nie wyrazili zgody na jego start w stolicy polskich Tatr.

W ogłoszonym przez trenera Heinza Kuttina składzie na zawody w Willingen oprócz Krafta znaleźli się: Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Andreas Kofler, Markus Schiffner, Gregor Schlierenzauer i Daniel Huber.

Kamil Stoch (fot. Getty Images) W klasyfikacji PŚ, po 14 z 33 zawodów, prowadzi Kamil Stoch 933 pkt, a za nim są Norweg Daniel Andre Tande 803, Słoweniec Domen Prevc 780. Kraft 640, Maciej Kot 524 i Hayboeck 502. Fettner plasuje się na ósmej pozycji (458).

Schlierenzauer, który w Wiśle wrócił do skoków po długiej przerwie spowodowanej kontuzją, nie jest zachwycony swoją dyspozycją. W Polsce zajmował – kolejno 31., 8. i 33. miejsce.

Niestety, moje skoki są nadal nierówne, niektóre dobre, inne mniej udane. Po prostu trzeba uzbroić się w cierpliwość – stwierdził czterokrotny medalista olimpijski.

W Willingen wystąpi sześciu podopiecznych Stefana Horngachera: Stoch, Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro.

W sobotę odbędzie się rywalizacja drużynowa, a w niedzielę konkurs indywidualny (kwalifikacje w piątek).

podobne informacje

Ryoyu Kobayashi lepszy od... kilku krajów. Niesamowite liczby Japończyka

Od Ryoyu do Muminowa. Naj... 67. Turnieju Czterech Skoczni

Ryoyu zdobył szlema TCS! Kubacki drugi w konkursie

67. TCS: kto zatrzyma Ryoyu Kobayashiego? Najgroźniejsi są... gospodarze