1
3
3

OM – Montpellier 5:1. Hat-trick Gomisa

Olympique Marsylia pokonało u siebie Montpellier 5:1 (3:0) w meczu 22. kolejki Ligue 1. Bohaterem gospodarzy został Bafetimbi Gomis, który zdobył trzy bramki. Zespół z Marsylii awansował na piąte miejsce w tabeli.
Bafetimbi Gomis (fot. Getty Images)

Drużyny przystępowały do starcia w nie najlepszych nastrojach – przegrały dwa z trzech ostatnich ligowych spotkań. Bardziej zdeterminowani od początku byli gospodarze. W 4. minucie Remy Cabella zgrał piłkę głową do Gomisa, który poradził sobie z obrońcą i strzelił gola.

Marsylczycy wciąż atakowali i piętnaście minut później zdobyli drugą bramkę. Cabella ponownie asystował, a Gomis zaliczył drugie trafienie. Jeszcze przed przerwą gospodarze zadali kolejny cios. Tym razem bramkarza pokonał Rolando, który wykorzystał złe zachowanie obrońców przy rzucie wolnym.

Montpellier lepiej rozpoczęło drugą połowę. W 49. minucie było 1:3 – Ryan Boudebouz strzelił pięknego gola z rzutu wolnego. Później świetną okazję miał także Jonathan Ikone, ale Yohann Pele odbił piłkę po jego kopnięciu.

W ostatnim kwadransie zdecydowanie zaatakowali gospodarze. W 77. minucie Gomis dostał podanie od Floriana Thauvina i zagraniem z bliskiej odległości skompletował hat-tricka. W końcówce Thauvin ustalił rezultat na 5:1 dla Olympique.