tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Futsal: Polska słabsza od Finlandii

Reprezentacja Polski przegrała z Finlandią 2:3 (1:3) w swoim pierwszym meczu Turnieju Czterech Narodów, który jest rozgrywany w Tychach. Gospodarze dobrze rozpoczęli zawody, ale później przeważali już rywale...
(fot. Getty Images)

W pierwszym spotkaniu turnieju, Słowenia pokonała Bośnię i Hercegowinę 6:3 (4:1).

Sobotni mecz rozpoczął się dobrze dla Polaków. W 14. minucie Michał Kubik zagrał do Dominika Soleckiego, który otworzył wynik. Finowie odpowiedzieli zaledwie minutę później – Panu Autio minął bramkarza i doprowadził do wyrównania.

Jak się okazało, kolejnych kilka minut zadecydowało o losach spotkania. Najpierw Macieja Foltyna zaskoczył Jarmo Junno, a w 19. minucie trzecie trafienie dla gości zaliczył Mikko Kytola.

Mimo, że Polacy mieli na odrobienie strat całą drugą połowę, nie zdołali odmienić wyniku. W końcówce rozmiary porażki zmniejszył Marcin Mikołajewicz.

Polska – Finlandia 2:3 (1:3)
Bramki: Solecki 14, Mikołajewicz 39 - Autio 15, Junno 17, Kytola 19
Polska: Foltyn (Kałuża) – Zastawnik, Lutecki, Mikołajewicz (C), Kriezel – Kubik, Sobczak, Biel, Mizgajski, Solecki, Franz, Marek, Pawicki.
Finlandia: Savolainen (Koivumaki) – Autio (C), M. Kytola, J. Kytölä, Hosio – Istrefi, Nystrom, Junno, Tirkkonen, Vanha, Korpela.

podobne informacje

Futsalowe ME: Kazachstan rozbił Polskę

Futsal: ostatni test Polaków na minus. Porażka z Włochami

ME: Polska zagra z Rosją i Kazachstanem. "Nie ma rzeczy niemożliwych"

El. futsalowych ME: Polacy w czwartek poznają barażowego rywala