tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Telekamera za 2016 rok dla Dariusza Szpakowskiego

Dariusz Szpakowski otrzymał Telekamerę "Tele Tygodnia" w kategorii "najlepszy komentator sportowy". To drugi triumf z rzędu dziennikarza Telewizji Polskiej w tym plebiscycie.
Telekamera dla Dariusza Szpakowskiego. "To dla pana, szefie"
Dariusz Szpakowski (fot. Telemagazyn)

Dariusz Szpakowski zostawił w pokonanym polu redakcyjnego kolegę Rafała Patyrę, a także Mateusza Borka, Jerzego Mielewskiego i Wojciecha Zawiołę.

Redaktor Szpakowski w zeszłym roku komentował m.in. mistrzostwa Europy w piłce nożnej, a także wyścigi kajakarskie i wioślarskie na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

"Legenda dziennikarstwa sportowego i autorytet dla młodszych kolegów nie tylko z Telewizji Polskiej. Jego powiedzonka są już kultowe i używa ich kolejne pokolenie. Imponuje wiedzą zarówno na temat piłki nożnej, jak i kajakarstwa, kolarstwa i hokeja" – napisano w uzasadnieniu przyznania nagrody.

Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie polscy sportowcy. Dziękuję za ćwierćfinał drużynie Adama Nawałki, ale i naszym olimpijczykom – powiedział laureat odbierając Telekamerę. Zadedykował ją zmarłemu na początku roku Bogdanowi Tuszyńskiemu.

Szpakowski komentuje finał mundialu. Wyjątkowe nagranie!
Uchwycić emocje – Szpakowski komentuje finał Ligi Mistrzów