tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Daniel Dujszebajew zostanie wypożyczony do Celje

Daniel Dujszebajew, który od następnego sezonu będzie zawodnikiem Vive Tauron Kielce, zostanie wypożyczony do Celje Pivovarna Lasko. – W drużynie mistrza Słowenii zdobędzie bezcenne doświadczenie – wyjaśnił decyzję kieleckiego klubu prezes Bertus Servaas.
Daniel Dujszebajew (fot. twitter.com/danidujshe44)

Młodszy syn trenera kadry polskich szczypiornistów – Tałanta, pod koniec stycznia podpisał pięcioletnią umowę z drużyną wielokrotnego mistrza Polski. Zawodnikiem Vive Dujszebajew będzie od przyszłego sezonu. Pierwsze dwa lata 19-letni rozgrywający spędzi na wypożyczeniu w słoweńskim Celje Pivovarna Lasko. – Będzie grał w zespole, który regularnie występuje w rozgrywkach Ligi Mistrzów – powiedział Servaas dla strony internetowej kieleckiego klubu.

Mam nadzieję, że w drużynie mistrza Słowenii zdobędzie bezcenne doświadczenie i jeszcze bardziej rozwinie swoje umiejętności. Celje Pivovarna Lasko posiada wielu młodych zawodników w składzie i na pewno Daniel bardzo szybko się zaaklimatyzuje w tym zespole – dodał sternik Vive.

Wychowanek FC Barcelony w obecnym sezonie został wypożyczony do Atletico Valladolid. 19-letni rozgrywający jest reprezentantem Hiszpanii do lat 20. W sierpniu ubiegłego roku został wybrany do najlepszej siódemki mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej.

podobne informacje

Dujszebajew w składzie Vive na mecz z Kwidzynem

Vive zadowolone z losowania. "Fantastyczna grupa"

LM: Vive Tauron Kielce i Orlen Wisła Płock poznali rywali

LM: Vive Tauron Kielce i Orlen Wisła poznają rywali