21 Jakob Heinl
16 Kevin Moeller
28 Jannek Klein

LM: Orlen Wisła bez błysku. Flensburg zdobył Płock

Orlen Wisła Płock przegrała we własnej hali z SG Flensburg-Handewitt 30:37 (16:18) mecz 10. kolejki grupy A Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Nafciarze w grupie zajmują szóste miejsce, ostatnie premiowane awansem.
Tomasz Gębala (fot. PAP)

ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ LIVE

– My nie chcemy się pokazać z dobrej strony. My chcemy wygrać i zrewanżować się za porażkę w pierwszym meczu – mówił przed meczem Piotr Przybecki, trener Orlen Wisły.

Niestety Wisła nie wygrała i co gorsza, nie pokazała się z dobrej strony. Dobra była tylko pierwsza połowa w ich wykonaniu. Ale trzydzieści minut to w piłce ręcznej zdecydowanie za mało.

Dymitrii Żytnikow (fot. PAP)

Niedzielne spotkanie od pierwszych minut było rozgrywane w bardzo szybkim tempie, które narzucili goście. Nafciarze przez długi okres czasu dotrzymywali kroku bardziej utytułowanemu rywalowi. Bardzo dobre zawody rozgrywali Dima Żytnikow i Sime Ivić.

W drugiej części meczu gospodarze już nie wytrzymali zabójczego tempa. Popełniali zbyt dużo strat, nie potrafili także znaleźć sposobu na pokonanie Kevina Moellera. Bramkarz gości w drugiej połowie bronił jak w transie.

Dla wicemistrzów Polski to szósta przegrana w sezonie Ligi Mistrzów. W następnej kolejce zagrają z Bjerringbro/Silkeborg, bezpośrednim rywalem w walce o szóste miejsce w grupie.

Orlen: Rodrigo Corrales, Marcin Wichary, Adam Morawski - Michał Daszek 4, Gilberto Duarte 4, Valentin Ghionea 4, Tiago Rocha 2, Mateusz Piechowski, Tomasz Gębala 1, Sime Ivic 6, Marko Tarabochia 3, Milijan Pusica, Lovro Mihic 2, Dmitry Żytnikow 4.
SG Flensburg: Kevin Moeller - Anders Eggert 3, Holger Glandorf 3, Thomas Mogensen 3, Hampus Wanne 6, Petar Djordjic 5, Jacob Heinl 1, Andreas Zachariassen 3, Henrik Toft Hansen 1, Jim Gottfridsson 2, Jannek Klein 1, Kentin Mahe, Bohdan Radiovojevic 9.
Kary: Orlen Wisła - 6, Flensburg - 12 minut.
Sędziowie: Jonas Eliasson i Anton Palsson z Islandii.
Widzów: 5,5 tys.