ITF Bergamo: kolejne zwycięstwo Świątek

Iga Świątek w pierwszej rundzie turnieju ITF w Bergamo (pula nagród 15 tysięcy dolarów) pokonała 6:1, 6:1 starszą o cztery lata Włoszkę Verenę Meliss. W drugiej rundzie 15-letnia Polka zmierzy się ze Szwajcarką Susan Bandecchi.
Iga Świątek (Fot. Getty)

Zawodniczka Akademii Tenisowej Legii Warszawa występy we Włoszech rozpoczęła od eliminacji. W nich bez straty seta wyeliminowała dwie reprezentantki gospodarzy.

Świątek w drodze do finału nie straciła seta, a rywalkom oddała łącznie siedem gemów. Starsza o 10 lat i znacznie wyżej notowana Di Giuseppe sprawiła jej już znacznie więcej problemów, ale zdołała wyjść z tego pojedynku obronną ręką. Polka jest 835. rakietą świata, a Włoszka 348.

Mimo zaledwie piętnastu lat, Świątek ma już na koncie jedno turniejowe zwycięstwo. W październiku triumfowała w zawodach w Sztokholmie.

Dotychczas w tym sezonie grała tylko w turniejach dla juniorów. Zwyciężyła w Australii w Traralgon. W wielkoszlemowym (juniorskim) Australian Open w singlu odpadła w pierwszej rundzie, a w deblu wraz z Mają Chwalińską doszła aż do finału.