tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mistrzostwa świata – Lahti 2017. Sprawdź plan transmisji!

Kamil Stoch i Maciej Kot, drużyna skoczków oraz Justyna Kowalczyk – to nasze nadzieje medalowe podczas rozpoczynających się w środę mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym – Lahti 2017. Transmisje w TVP1, TVP2, TVP Sport oraz na stronie SPORT.TVP.PL.
Kamil Stoch (fot. Getty Images)

ZNAMY SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA MISTRZOSTWA ŚWIATA W LAHTI

Przed dwoma laty w Falun dorobek reprezentacji Polski był skromny – dwa trzecie miejsca: drużyny skoczków oraz Justyny Kowalczyk i Sylwii Jaśkowiec w sprincie drużynowym. Teraz nasze apetyty znacznie wzrosły dzięki znakomitym występom skoczków w Pucharze Świata – liderem jest Kamil Stoch, Maciej Kot wygrał dwa konkursy, a Polska prowadzi w Pucharze Narodów. Do formy wraca także Kowalczyk, na którą liczymy w biegu na 10 km techniką klasyczną. Czy aktualna mistrzyni olimpijska na tym dystansie wejdzie na podium i w piątych mistrzostwach świata z rzędu sięgnie po medal?

Transmisję z tego biegu będzie można zobaczyć w TVP2 (28 lutego, godz. 12:30). Podobnie jak dwie pozostałe konkurencje, w których weźmie udział wraz z koleżankami z reprezentacji: sprint drużynowy (26 lutego) i sztafeta 4x5 km (2 marca). Oczywiście, konkursy w skokach – dwa indywidualne (25 lutego i 2 marca) i jeden drużynowy (4 marca) będzie można zobaczyć w Jedynce, podobnie jak kwalifikacje do pierwszego z nich: już w najbliższy piątek 24 lutego w TVP1 o godz. 13:30. Całość imprezy – także rywalizacje zawodników w kombinacji norweskiej, biegi mężczyzn – pokaże TVP Sport i strona SPORT.TVP.PL.

Do Lahti Telewizja Polska wysyła swoich dziennikarzy. Konkursy skoków skomentują: Włodzimierz Szaranowicz i Sebastian Szczęsny; biegi narciarskie: Przemysław Babiarz i Marek Jóźwik; kombinację norweską: Stanisław Snopek. Studio w Finlandii poprowadzi Maciej Kurzajewski, a reporterami będą: Michał Regulski i Aleksander Dzięciołowski.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

najpopularniejsze

Poznaj rywalkę Radwańskiej. Ma patent na Polki

Lider PŚ na MŚ, czyli nie zostać "nowym Jacobsenem"

Wyścig po Złotego Buta. Lewandowski goni czołówkę

Szkodliwe "przekomarzanie". Shaw opuścił Sutton

Dubaj: Mertens nie dała rady. Pewna wygrana Radwańskiej