0
3
2

Real – Napoli 3:1. Powrót w wielkim stylu

Choć już po kilku minutach Real przegrywał w Madrycie z Napoli, to w wielkim stylu odrobił straty i wygrał 3:1 (1:1) w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W barwach gości zaprezentowali się reprezentanci Polski: 75 minut rozegrał Piotr Zieliński, a w samej końcówce na boisku pojawił się też wracający po kontuzji Arkadiusz Milik.
James Rodriguez (L) i Casemiro (fot. Getty Images)

PRZECZYTAJ RELACJĘ "NA ŻYWO" Z TEGO MECZU

Real zaczął dynamicznie, odważnie, od pierwszych sekund dając rywalom do zrozumienia, że interesuje go tylko zwycięstwo. Na lewym skrzydle bardzo aktywny był Cristiano Ronaldo, który szybko wypracował dwie sytuacje Karimowi Benzemie. Obie Francuz jednak zmarnował.

Radość piłkarzy Realu (fot. Getty) W 8. minucie na prowadzenie niepodziewanie wyszli goście. Gracze Napoli wymienili kilka podań w środku pola, Marek Hamsik posłał piłkę do wbiegającego między obrońców Lorenzo Insigne, a ten precyzyjnym uderzeniem zaskoczył źle ustawionego Keylora Navasa.

Stracony gol podrażnił gospodarzy, którzy rzucili się do jeszcze bardziej intensywnych ataków. Rywali wpuszczali na własną połowę rzadko, "okopując się" w okolicach pola karnego Pepe Reiny. Świetne spotkanie rozgrywali Luka Modrić i wspominany już Ronaldo.

Neapolitański bastion padł niedługo później: w 19. minucie świetnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła popisał się Dani Carvajal, a Benzema tym razem się nie pomylił. Napastnik Realu jeszcze przed przerwą mógł i powinien dać Królewskim prowadzenie, ale po świetnym podaniu Ronaldo trafił piłką w słupek.

Karim Benzema (fot. Getty) Co nie udało się Benzemie, udało się na początku drugiej połowy Toniemu Kroosowi. Na skrzydle błysnął Ronaldo, minął dwóch rywali, po czym wyłożył piłkę do niepilnowanego Niemca. Ten, w swoim stylu, płaskim strzałem tuż przy słupku nie dał szans Reinie.

Goście ledwo otrząsnęli się po stracie bramki, a Real już zdobył kolejną. I był to gol-marzenie! Wybijana przez Raula Albiola piłka poleciała w kierunku Casemiro, który z około 25 metrów pięknym uderzeniem z woleja trafił na 3:1. Hiszpański bramkarz Napoli znów nie miał szans na interwencję.

Arkadiusz Milik (fot. PAP) Porażka dwiema bramkami jeszcze nie dyskwalifikuje Napoli, ale na pewno znacząco minimalizuje szanse zespołu Milika i Zielińskiego przed rewanżem.

A jeśli już o Polakach mowa: Zieliński spędził na boisku 75 minut, popisując się po drodze kilkoma świetnymi podaniami. Gdyby nieco bardziej skuteczni byli partnerzy, nota młodego gracza Napoli byłaby wyższa.

Wspaniałą wiadomością jest za to powrót Milika. Po 130 dniach przerwy spowodowanej kontuzją kolana wrócił do gry - pojawił się na boisku w 83. minucie. Losów spotkania Polak nie odmienił, ale bez wątpienia przyda się włoskiemu zespołowi w rewanżu. Ten już 7 marca.