tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ: Pjongczang po raz drugi. Transmisja w TVP1!

W czwartek w Pjongczangu w kompleksie sportowym Alpensia, gdzie za rok zostaną rozegrane igrzyska olimpijskie, odbędzie się drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pierwszy wygrał Austriak Stefan Kraft, Kamil Stoch był trzeci. Transmisja od 10:40 w TVP 1. Relacja tekstowa z najważniejszych wydarzeń w SPORT.TVP.PL.
Kamil Stoch (fot. PAP/EPA)

Po zawodach rozegranych w środę, przewaga lidera cyklu Stocha nad Kraftem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata stopniała do stu punktów. Trzeci w PŚ Norweg Daniel Andre Tande traci do Polaka 166 pkt.

Tu zamieszkają olimpijczycy. Poznaj wioskę igrzysk w Pjongczangu Ekipa biało-czerwonych prowadzona przez trenera Stefana Horngahera w pierwszym konkursie wypadła na czwórkę z plusem. Wysokie noty zebrali Stoch i siódmy Maciej Kot, ale pozostali formą nie błysnęli. Dawid Kubacki uplasował się na 19. pozycji, Piotr Żyła był 27., a Jan Ziobro 30. Do finałowej serii nie awansował Stefan Hula (47. miejsce).

W dość trudnej sytuacji znalazł się Żyła. Choć obronił lokatę w "10" klasyfikacji pucharowej, to jednak już tylko siedem punktów traci do niego Słoweniec Peter Prevc, triumfator poprzedniej edycji PŚ.

W drugim konkursie w Korei Południowej Polacy wystąpią w takim samym składzie jak dzień wcześniej. W kwalifikacjach będą musieli walczyć Kubacki, Ziobro i Hula. Pozostali zapewne potraktują je treningowo.

Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 10:00 czasu polskiego. Godzinę później ma się odbyć pierwsza punktowana seria. Transmisja w TVP 1, relacja z najważniejszych wydarzeń w serwisie SPORT.TVP.PL!

Kamil Stoch: katastrofa! Prawie się z buli odbiłem
Maciej Kot: przed igrzyskami trzeba skorygować punktację za wiatr

podobne informacje

Horngacher wybrał skład na nowy sezon

"Oko w oko" ze Stochem. "Żona musiała mną konkretnie wstrząsnąć"

Stoch na znaczku pocztowym. Projektowała... żona

Stoch o kadrze Nawałki: ma ogromny potencjał