LE: Legia kontra Ajax. Transmisja od 20:30 w TVP!

Legia Warszawa w czwartek zmierzy się z Ajaksem Amsterdam w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europejskiej. Mistrzowie Polski poszukają rewanżu za porażkę z holenderskim zespołem na tym samym etapie rozgrywek w 2015 roku. Transmisja spotkania od 20:30 w TVP 1!
Michał Pazdan (fot. PAP)

Dwa lata temu polski zespół przegrał w Amsterdamie 0:1 po bramce Arkadiusza Milika. Sporo zamieszania w drużynie Legii wywołała wówczas informacja o transferze Miroslava Radovica do chińskiego Hebei China Fortune. Ówczesny trener Legii Norweg Henning Berg odsunął czołowego gracza Legii od zespołu i ten obejrzał spotkanie z trybun.

Magiera: zaplanuję minuta po minucie jak ma wyglądać ten mecz Nie spodziewałem się, że będę miał jeszcze okazję zagrać przeciwko Ajaksowi w barwach Legii. Widocznie opatrzność nade mną czuwa i bardzo cieszę się z takiej szansy. Na pewno będę teraz bardzo zmotywowany. Zresztą wszyscy mamy coś do udowodnienia – powiedział Radovic.

W rewanżu przy Łazienkowskiej Ajax wygrał 3:0, a dwa gole strzelił Arkadiusz Milik. Przed tym sezonem napastnik reprezentacji Polski przeniósł się do SSC Napoli. Jednak na korzyść holenderskiego zespołu przemawia fakt, że jest w rytmie meczowym. Legia natomiast pierwsze spotkanie po przerwie zimowej rozegrała w sobotę w Gdyni, wygrywając z Arką 1:0.

Wiedzieliśmy, że drużyna z Holandii rozpocznie rozgrywki w połowie stycznia, a my w połowie lutego. Nie miałem na to wpływu. Wpływ miałem na przygotowanie zespołu. Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy i jesteśmy gotowi na ten mecz – powiedział trener Legii Jacek Magiera.

Arkadiusz Malarz: nie możemy pozwolić na to, by Ajax grał jak w lidze Ajax do rywalizacji z Legią przystępuje po pięciu ligowych zwycięstwach z rzędu. W czwartek w zespole mistrzów Polski nie będą mogli zagrać obrońcy – Jakub Rzeźniczak (kontuzja) i Artur Jędrzejczyk (jesienią występował z FK Krasnodar w LE). Gotowy do gry jest natomiast Łukasz Broź, który ostatnio trenował indywidualnie z powodu urazu.

Spotkanie skomentują Dariusz Szpakowski i Marcin Żewłakow. Studio na stadionie Legii poprowadzi Jacek Kurowski, a wśród jego gości znajdą się między innymi byli reprezentanci Polski: Jerzy Dudek (zwycięzca Ligi Mistrzów) i Tomasz Rząsa (zdobywca Pucharu UEFA). Reporterami będą Rafał Patyra i Szymon Borczuch.

Piłkarskie emocje związane z Ligą Europejską rozpoczną się na antenach TVP wcześniej. O 18:55 w TVP Sport transmisja spotkania AZ Alkmaar – Olympique Lyon – w zespole gości powinien pojawić się Maciej Rybus.