Wenger zostanie w Arsenalu? "Chcę dalej trenować"

Arsene Wenger po serii słabszych wyników zabrał głos w sprawie dalszej pracy z Arsenalem. Francuzowi z końcem czerwca kończy się umowa z Kanonierami i wciąż nie wiadomo, czy zostanie przedłużona. Bez względu na to, Wenger chce dalej pracować w zawodzie. – Czy tu, czy gdzieś indziej – na pewno w przyszłym sezonie będę trenerem – stwierdził.
Arsene Wenger (fot. Getty)

Piłkarze Wengera spotkali się ze zmasowaną krytyką po środowej porażce 1:5 w Monachium z Bayernem. Wcześniej ulegli 1:3 liderującej Premier League Chelsea. Zapytany o swoją przyszłość Francuz ma jednak jasno sprecyzowane plany.

Arsene Wenger (fot. Getty) Bez względu na to, co się dalej wydarzy, będę w przyszłym sezonie pracował w roli trenera. Tu lub gdzieś indziej. Klub musi podjąć właściwą decyzję na przyszłość. Nie po to pracuję tu 20 lat, by się tym teraz nie przejmować – ocenił Wenger.

Rozumiem charakter mojej pracy. Wiem, że wszyscy mogą ją komentować. Nie chcę tego robić, bo to nie jest w tej chwili istotne. Istotny jest Arsenal – dodał.

Francuz podzielił się także wrażeniami po środowej porażce z Bayernem. Do przerwy jego piłkarze remisowali 1:1 i byli dla rywali równorzędnym przeciwnikiem. Po zmianie stron Kanonierzy stracili kontuzjowanego Laurenta Koscielnego, a po chwili... trzy gole w dziesięć minut.

To bardzo boli. Nienawidzę przegrywać, nienawidzę przegrywać zwłaszcza w takich meczach. Trudno mi to znieść, ale muszę myśleć o odpowiedzialności z jaką wiąże się ta praca. Mamy siłę i doświadczenie, by poradzić sobie z kryzysem – zakończył.