5
:
0
2:0
20'Dmytro Chomczenowski
29'Konstantin Wasiljew
52'Taras Romanczuk
55'Konstantin Wasiljew
65'Fiodor Cernych

Jagiellonia – Łęczna 5:0. Wasiljew w roli głównej

Jagiellonia Białystok wygrała 5:0 (2:0) z Górnikiem Łęczna w meczu 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Bohaterem spotkania był Konstantin Wasiljew, który zdobył dwie bramki i zapisał tyle samo asyst.
Dmytro Chomczenowski (L) i Nika Dzalamidze (fot. PAP/Artur Reszko)

Po pierwszych 15 minutach nic nie zwiastowało, że spotkanie zakończy się tak wysokim wynikiem. Górnik rozpoczął dobrze, stwarzając sobie kilka okazji, ale nie potrafiąc oddać celnego strzału. Sytuacja zmieniła się jednak po trafieniu Dmytro Chomczenowskiego, przy którym asystował mu Konstantin Wasiljew.

Gospodarze stłamsili rywala po objęciu prowadzenia. Po kolejnych próbach Jagiellonia powiększyła bramkową przewagę. W 28. minucie sędzia Krzysztof Jakubik podyktował rzut karny za faul Krzysztofa Danielewicza na Jacku Góralskim. Skutecznym wykonawcą okazał się Wasiljew. Goście z Łęcznej byli tylko tłem dla białostoczan, którzy uniemożliwili rywalom oddanie celnego uderzenia w pierwszej połowie.

Paweł Sasin (L) i Piotr Tomasik (fot. PAP/Artur Reszko) Po przerwie piłkarze Franciszka Smudy grali jeszcze gorzej, tracąc kolejne gole. W 51. minucie Wasiljew zapisał asystę przy bramce Tarasa Romanczuka, a chwilę później sam pokonał Sergiusza Prusaka po podaniu Fiodora Cernycha. Litwin także miał na to apetyt i udało mu się w 65. minucie strzelić swojego gola.

Górnik Łęczna przy stanie 5:0 miał dobrą sytuację, aby zdobyć honorową bramkę, ale po ciekawej akcji techniczne uderzenie Javiego Hernandeza zablokował obrońca Jagiellonii. Końcówka meczu należała jednak do gospodarzy, którym jednak nie udało się powiększyć rozmiarów wygranej.

Pomimo zwycięstwa piłkarze Michała Probierza są nadal na drugim miejscu w tabeli, choć mają tyle samo „oczek” co Lechia. Górnik pozostał na przedostatniej lokacie i do 14. Piasta Gliwice traci cztery punkty.

Czy Górnik Łęczna utrzyma się w Ekstraklasie?