Kolejny konflikt w Juve? "Bonucci musi się wiele nauczyć"

Choć Juventus w ostatnich tygodniach imponuje formą, to klubem targają wewnętrzne konflikty. Przed kilkoma tygodniami z Massimiliano Allegrim poróżnił się Paulo Dybala, który źle zareagował na zostanie zdjętym z boiska. Tym razem szkoleniowiec wymienił mocne słowa ze zdenerwowanym Leonardo Bonuccim.
Leonardo Bonucci (fot. Getty)

Cała sprawa ma absurdalne podłoże. W piątek szykujący się do meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarze Juventusu pokonali na własnym boisku 4:1 (2:0) Palermo. W doliczonym czasie goście strzelili honorowego gola, a Bonucci wpadł w szał.

Massimiliano Allegri (fot. Getty) Być może stopera rozzłościło przerwanie trwającej od 576 minut passy bez straconej bramki w Serie A. Najpierw z furią zaatakował kolegów z Juventusu, a po końcowym gwizdku wdał się w pełną wulgaryzmów wymianę zdań z Massimiliano Allegri. Potem jako jedyny udał się od razu do szatni, nie dziękując kibicom za doping.

Takie rzeczy się zdarzają. Doszło do nieporozumienia, musiałem dokonać trzech zmian ze względu na skurcze, to nic wielkiego. Czy Bonucci przymierza się do zostania trenerem? To może być jego zajęcie w przyszłości, ale wciąż musi się wiele uczyć – odpowiedział dyplomatycznie Allegri.

Według włoskich mediów sprawa będzie miała dalsze konsekwencje – Bonucci ma zostać ukarany grzywną. Sam menedżer Juventusu jest od wielu tygodni łączony z Arsenalem, gdzie po sezonie miałby zastąpić Arsene'a Wengera.