tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Niebotyczny zasięg Muzaja. Zmierzono mu ponad 380 cm w ataku

Maciej Muzaj jest wiodącą postacią w bieżącym sezonie PlusLigi. Atakujący Jastrzębskiego Węgla rozwija się w błyskawicznym tempie, poprawia także swoje parametry. Mark Lebedew, klubowy trener za pomocą specjalistycznej aparatury zmierzył Polakowi 380 cm wyskoku dosiężnego... takimi parametrami mogą poszczycić się jedynie Kubańczycy.
Maciej Muzaj (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Sezon PlusLigi przechodzi w decydującą fazę. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla należą do ścisłej czołówki i wciąż liczą się w kontekście awansu do fazy play-off.

O obliczu drużyny w ofensywie decydują Salvador Hidalgo Oliva oraz Maciej Muzaj. Polski atakujący miał imponujący początek rozgrywek, później chwilowy spadek formy i teraz ponownie wspina się na szczyt swoich możliwości. I to dosłownie.

W ostatniej kolejce PlusLigi Jastrzębski Węgiel wygrał z Asseco Resovią 3:1, a Muzaj zdobył 15 punktów i był jednym z najlepszych ogniw swojego zespołu. Po spotkaniu okazało się, że leworęczny siatkarz miał przypomocowaną specjalistyczną aparaturę, o czym poinformował Mark Lebedew na Twitterze.

Z analizy australijskiego trenera wynikało, że Muzaj przy jednym z ataków osiągnął pułap ponad 380 cm (116 cm wyskoku). Oto akcja, w której atakuje ponad Piotrem Nowakowskim i Fabianem Drzyzgą:Takimi parametrami mogą się poszczycić jedynie kubańscy siatkarze: Robertlandy Simon, czy Leonel Marshall. Ten pierwszemu, gdy występował jeszcze w Copra Piacenza zmierzono w 2014 roku 389 cm w ataku.Maciej Muzaj w 16 spotkaniach PlusLigi zdobył 282 pkt, co daje mu średnią ponad 17 pkt na mecz. Niewątpliwie jest przyszłością reprezentacji Polski, do której otrzymywał powołania od Stephane'a Antigi, a teraz z pewnością będzie na celowniku następcy Francuza, Ferdinando De Giorgiego.

Oficjalne parametry Macieja Muzaja (fot. PlusLiga.pl)

podobne informacje

Stocznia Szczecin wycofała się z rozgrywek PlusLigi

Ekstraklasa siatkarzy: Ferdinando De Giorgi żegna się z Jastrzębskim Węglem

Bartosz Kurek przedłuży kontrakt z ONICO Warszawa? "Usiądziemy do rozmów"

Piotr Gacek, prezes ONICO Warszawa, o transferze Bartosza Kurka: uwierzył w nasz projekt