0
3
3

Wolfsburg – Werder 1:2. Cały mecz Błaszczykowskiego

Vfl Wolfsburg przegrał u siebie z Werderem Brema 1:2 (1:2) w meczu 22. kolejki Bundesligi. Jakub Błaszczykowski, po raz pierwszy w tym roku, znalazł się w podstawowym składzie gospodarzy.
Jakub Błaszczykowski (fot. Getty Images)

Aplikacja TVP Sport – jak pobrać?

Lamine Sane i Serge Gnabry (fot. Getty Images) Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy. Już w 10. minucie Serge Gnabry wbiegł w pole karne i zdecydował się na strzał. Piłka odbiła się jeszcze od Ricardo Rodrigueza, co uniemożliwiło Diego Benaglio skuteczną interwencję.

Osiem minut później było już 0:2. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Gnabry doszedł do piłki i uderzeniem z woleja zdobył druga bramkę. W tej sytuacji zawinił Błaszczykowski – Polak odpowiadał za krycie napastnika.

Wolfsburg odpowiedział w następnej akcji. Gospodarze mieli rzut rożny, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Borja Mayoral, który strzelił gola kontaktowego. Chwilę później Wilki stworzyły następną sytuację – Błaszczykowski podał do Christiana Traescha, ale Felix Wiedwald poradził sobie z zagraniem rywala. W kolejnej akcji okazję miał reprezentant Polski, jednak i on przegrał pojedynek z bramkarzem.

Jakub Błaszczykowski i Robert Bauer (fot. Getty Images) Błaszczykowski był aktywny, a Wilki przeważały i jeszcze przed przerwą mogły wyrównać – najpierw Mayoral trafił w słupek, a w doliczonym czasie gry Rodriguez z bliska kopnął piłkę prosto w bramkarza.

Po zmianie stron nie działo się tak wiele, jak w pierwszej połowie. W 48. minucie znakomicie spisał się Benaglio, który odbił piłkę po kopnięciu Luiza Gustavo. Gospodarze nie mieli już tak wielu okazji. W 77. minucie Mario Gomez zagrał do Yunusa Malliego, ale ten kopnął nad poprzeczką. Gomez mógł dać drużynie remis, jednak fatalnie spudłował w dodatkowym czasie gry.

Ostatecznie, mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych. Wolfsburg wciąż jest daleki od optymalnej formy – to była 12. ligowa porażka Wilków w tym sezonie.

Czy Jakub Błaszczykowski wróci do podstawowego składu Wolfsburga na stałe?