tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Artur Boruc zakończył reprezentacyjną karierę

"Kończę piękna przygodę z reprezentacją Polski w piłce nożnej" – to słowa Artura Boruca, które przekazał za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Instagramie. Bramkarz angielskiego Bournemouth rozegrał w narodowych barwach 64 spotkania.
Artur Boruc (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Boruc w reprezentacji zadebiutował w 2004 roku w bezbramkowo zremisowanym meczu z Irlandią. Numerem "jeden" w kadrze został pod koniec eliminacji MŚ 2006, gdy urazu doznał Jerzy Dudek.

Do historii przeszły jego interwencje podczas mundialu w Niemczech, gdzie w fenomenalny sposób powstrzymywał drużynę gospodarzy. Boruc to piłkarz stworzony do wielkich turniejów, gdyż dwa lata później na Euro 2008, był także najjaśniejszą postacią kadry prowadzonej przez Leo Beenhakkera.

Reprezentacyjny bramkarz nie zawsze miał po drodze z selekcjonerami, a najbardziej skonfliktowany był z Franciszkiem Smudą, który wyrzucił go z kadry za – rzekomo – niewłaściwe zachowanie wobec obsługi samolotu, gdy kadra wracała z towarzyskiego meczu z Chicago.

Kolejną szansę dał mu Adam Nawałka, ale u obecnego trenera kadry od początku był numerem trzy. Za jego kadencji zagrał w dziewięciu meczach. W sumie w narodowych barwach wystąpił w 64 spotkaniach.

Chciałbym poinformować wszystkich zainteresowanych, ze podjąłem decyzje, która nosiłem w sobie od pewnego czasu. Ze względu na zdrowie i już "podeszły" wiek oraz konkurencje, która pozwala spać spokojnie. Ze względu na spokój ducha mojego i mojej rodziny, kończę piękna przygodę z Reprezentacja Polski w piłce nożnej. Dziękuje wszystkim szkoleniowcom z trenerem Adamem Nawalka na czele. Dziękuje kolegom piłkarzom i wszystkim sztabom szkoleniowym, z którymi miałem przyjemność współpracować. Dziękuje przyjaciołom, którzy byli ze mną na dobre i na złe. Dziękuje wszystkim, zarówno tym, którzy trzymali za mnie kciuki, jak i tym niechętnym, którzy napędzali mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Dziękuje wszystkim za te kilkanaście lat wspólnych wzlotów i upadków. Mnóstwo emocji przed nami i już teraz w innej roli będę trzymał kciuki za Biało-Czerwonych jeszcze mocniej. Chciałbym skupić się teraz na swoim zdrowiu i pomocy kolegom z AFCB w wywalczeniu celów na ten sezon w Premiership. Dziękuje za wszystko! Artur Boruc

Post udostępniony przez Artur Boruc (@arturboruc)

Czy Artur Boruc podjął słuszną decyzję o zakończeniu reprezentacyjnej kariery?
Czy Artur Boruc podjął słuszną decyzję o zakończeniu reprezentacyjnej kariery?
  • 81.5%Tak
  • 18.5%Nie

podobne informacje

Śladami kuzyna. Kolejny Boruc zagra w Anglii

Bournemouth odpadło z Pucharu Anglii. Boruc nie pomógł

Wielka forma Artura Boruca. "Zasługuje na grę w lidze"

Puchar Ligi Angielskiej: Chelsea – Bournemouth 1:0. Świetny Boruc