tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Włoskiemu piłkarzowi grozi sześć lat dyskwalfikacji

Podejrzanemu o udział w aferze korupcyjnej w rozgrywkach 2. ligi włoskiej (Serie B) w roku 2014, obrońcy Genoa FC Armandowi Izzo grozi sześcioletnia dyskwalifikacja. Takiej kary dla 25-letniego piłkarza oraz 20 tys. euro grzywny domaga się tamtejsza federacja.
fot. Getty

W 2014 r. Izzo był piłkarzem Avellino. Są podejrzenia wobec tego klubu i jego zawodników o ustawienie wyników meczów w dwóch ostatnich kolejkach - z Modeną i Regginą. Identycznej kary włoska federacja domaga się dla ówczesnego kapitana Avellino, obecnie 36-letniego Francesco Millesiego i kolejnego gracza Luki Piniego. Klubowi występującemu nadal w Serie B grozi natomiast odjęcie siedmiu punktów i 145 tys. euro grzywny.

Obrońca Genoa FC w listopadzie po raz pierwszy dostał powołanie do reprezentacji, a taki wymiar kary - gdyby został na niego nałożony, mógłby przyczynić się do końca piłkarskiej kariery.

Prawda wyjdzie na jaw, ale dopóki to się nie stanie przeżywać będę nocne koszmary. Boję się o dalszą karierę, kadrę i swoją rodzinę – powiedział Izzo, który nie przyznaje się do winy.