0
3
3

Mertens – Szczęsny 2:0. Hit Serie A dla Napoli

Napoli pokonało na wyjeździe AS Romę 2:1 (1:0) w hicie 27. kolejki Serie A. Bohaterem gości został Dries Mertens, który strzelił dwa gole. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny, wśród przyjezdnych 16 minut na boisku spędził Piotr Zieliński, a 11 Arkadiusz Milik.
Dries Martens (fot. PAP/EPA)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Roma do meczu z Napoli przystępowała po czterech ligowych zwycięstwach z rzędu. Piłkarze ze stolicy Włoch w ostatniej kolejce pokonali bardzo dobrze spisujący się Inter Mediolan 3:1, ale w pierwszej połowie potyczki z Napoli byli tłem dla przyjezdnych.

W 14. minucie podania Marka Hamsika nie wykorzystał Dries Mertens, ale druga akcja tej samej dwójki zakończyła się już golem – Słowak znakomicie wypatrzył Belga, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans Wojciechowi Szczęsnemu. Mertens w 40. minucie po raz drugi pokonał reprezentanta Polski, ale zdaniem sędziego zanim doszedł do piłki sfaulował Federico Fazio. Niestety dla gospodarzy Belg tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie przepisów nie przekroczył i zamienił na gola podanie Lorenzo Insigni.

Roma obudziła się dopiero po stracie drugiej bramki – strzał Diego Perottiego obronił w wielkim stylu Pepe Reina, kilka chwili później po błędzie Insigni Edin Dzeko zakończył kontrę niecelnym uderzeniem, a w końcówce Mohamed Salah trafił w słupek. Gospodarzom udało się za czwartym razem, ale gol Kevina Strootmana w 89. minucie okazał się honorowym trafieniem. W doliczonym czasie gry gospodarze mieli jednak szansę na wyrównanie, ale kolejny strzał Perottiego w nieprawdopodobny sposób na poprzeczkę sparował Reina.

Kolejnych dwóch Polaków zobaczyliśmy w meczu Sampdorii z Pescarą. Gospodarze wygrali 3:1 (1:1) – na listę strzelców wpisali się Bruno Fernandes, Fabio Quagliarella oraz Patrik Schick, dla gości bramkę zdobył Alberto Cerri. Karol Linetty wszedł na boisko w 75. minucie, a Bartosz Bereszyński w 83.