0
3
3

PSG – Nancy 1:0. O krok od niespodzianki

Paris Saint-Germain wygrało na Parc des Princes z drużyną Nancy 1:0 (0:0) w meczu 28. kolejki Ligue 1. Jedynego gola strzelił Edinson Cavani, a Grzegorz Krychowiak grał przez 45 minut.
Edinson Cavani (fot. Getty Images)

Gospodarze wyszli na to spotkanie w częściowo rezerwowym składzie. Oprócz Krychowiaka od pierwszej minuty grali Serge Aurier i Goncalo Guedes. Mimo to Unai Emery postanowił nie oszczędzać wszystkich kluczowych graczy przed spotkaniem z Barceloną, desygnując do gry Edinsona Cavaniego czy Marco Verrattiego.

Piłlkarze Paris Saint-Germain (fot. Getty Images) Paryżanie byli zdecydowanie lepsi od przeciwnika. Po kwadransie to jednak goście byli bliżej zdobycia bramki. Spoza pola karnego mocno strzelał Faitout Maouassa, ale tę próbę obronił Kevin Trapp. Gospodarze także mieli swoje szanse, ale przed przerwą nie mieli stuprocentowych okazji na gola. Jedno uderzenie zdołał także oddać Grzegorz Krychowiak, ale został zablokowany przez… Edinsona Cavaniego.

Na drugą połowę Polak już nie wyszedł, ponieważ zmienił go Blaise Matuidi. W 54. minucie Po dośrodkowaniu Guedesa gola głową powinien zdobyć Cavani, lecz Urugwajczyk pomylił się, znajdując się kilka metrów od bramki Nancy. Emery był wyraźnie zdenerwowany sytuacją na murawie i już chwilę później na murawie zjawił się także Julian Draxler, który zastąpił Lucasa.

Dziesięć minut przed końcem spotkania sędzia zdecydował się podyktować kontrowersyjny rzut karny. Według niego Serge Aurier był faulowany w szesnastce przez Siergieja Czernika. Stały fragment gry na bramkę zamienił najlepszy strzelec Ligue 1 w tym sezonie – Edinson Cavani.

PSG nie oddało już prowadzenia do ostatniego gwizdka, dzięki czemu zrównało się punktami w tabeli z Monaco. W następnej kolejce mistrz Francji zagra na wyjeździe z ostatnią drużyną w tabeli – Lorient.

Czy Edinson Cavani zostanie królem strzelców w tym sezonie Ligue 1?