15 Mateusz Jachlewski
11 Mateusz Kus
13 Julen Aguinagalde

Kristianstad – Vive 29:25. Bolesna porażka mistrzów Polski

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce przegrali w sobotnie popołudnie z Kristianstad 25:29 (13:15), tracąc tym samym szansę na wywalczenie pierwszego miejsca w grupie B, premiowanego bezpośrednim awansem do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W ostatniej kolejce fazy grupowej mistrzowie Polski zmierzą się 11 marca z Mieszkowem Brześć.
Michał Jurecki (fot. PAP)

Mistrzowie Polski pojechali do Szwecji w bojowych nastrojach. Po dwóch kolejnych wyjazdowych porażkach (z Rhein Neckar Loewen i Celje Pivovarną Lasko) pokonali we własnej hali Pick Szeged, zwłaszcza w końcówce spotkania wyraźnie dominując nad wicemistrzem Węgier.

Starcia w Mannheim i Celje pokazały, że w naszej grupie nie ma słabych drużyn. O zwycięstwo, szczególnie na wyjeździe, jest bardzo trudno – powiedział przed wyjazdem na mecz z Kristianstad Tałant Dujszebajew.

Tałant Dujszebajew (fot. PAP) Słowa trenera mistrzów Polski okazały się niestety prorocze. Kielczanie po znakomitym początku spotkania (prowadzenie 4:1) w kolejnych fragmentach pierwszej połowy mieli ogromne problemy z przejęciem inicjatywy.

Gospodarze grali twardo, wysoko w obronie. Umiejętnie korzystali też z kolejnych błędów mistrzów Polski w ataku. Ostatecznie na pierwszą połowę schodzili z prowadzeniem 15:13.

Drugą odsłonę spotkania szczypiorniści Vive zaczęli dobrze. Szybko zniwelowali straty, doprowadzając do remisu 20:20. Jak się jednak okazało, był to jedyny fragment dobrej gry w wykonaniu mistrzów Polski.

W ostatnim kwadransie meczu gracze Dujszebajewa znowu razili nieskutecznością w ataku. Bramkarza rywali nie potrafili pokonać ani po kontrach, ani z linii siódmego metra.

Dość nieoczekiwanie kielczanie przegrali w Kristianstad, tracąc tym samym szansę na wywalczenie pierwszego miejsca w grupie B. W ostatniej kolejce fazy grupowej zmierzą się u siebie z Mieszkowem Brześć (11 marca).