tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Cierpienia Krychowiaka. Polak najgorszy w PSG

Grzegorz Krychowiak po raz pierwszy od 11 grudnia zeszłego roku znalazł się w wyjściowym składzie PSG w meczu Ligue 1. Sobotniej wygranej 1:0 potyczki z Nancy Polak nie będzie jednak mile wspominać. Nasz reprezentant został zmieniony już w przerwie, a francuskie media nie zostawiły na nim suchej nitki.
Grzegorz Krychowiak (fot. PAP/Panoramic)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Krychowiak na grę w Ligue 1 czekał 73 dni (po raz ostatni zaprezentował się kibicom w starciu z Lorient 21 grudnia 2016 r.), a na ligowy występ od pierwszej minuty – 83 (mecz z Niceą z 11 grudnia 2016).

Niestety, Unai Emery zmienił Polaka w przerwie, a w jego miejsce pojawił się na boisku Blaise Matuidi. Paryżanie wygrali z Nancy skromnie 1:0 i choć cała drużyna nie zachwyciła, to najgorsze recenzje zebrał właśnie nasz reprezentant.

Dziennik "Le Parisien" przyznał Krychowiakowi najniższą notę w zespole – "4". Na "5" zasłużyli Layvin Kurzawa oraz Goncalo Guedes, a najlepsi zdaniem fachowców byli Kevin Trapp i Serge Aurier (noty "6,5").

"Nie czuł się dobrze w swojej roli. W 46. minucie został zastąpiony przez Matuidiego i to właśnie Francuz wstrząsnął drużyną" – czytamy w uzasadnieniu. Nieco lepiej ocenili Polaka dziennikarze "L'Equipe" – dostał "5", a gorsi byli Kurzawa, Guedes oraz Presnel Kimpembe (wszyscy "4").

fot. lefigaro.fr

Z kolei eksperci z "Le Figaro" umieścili Krychowiaka w trójce największych rozczarowań spotkania. "Napotkał wiele trudności w linii pomocy. Umiejętności techniczne byłego piłkarza Reims znacznie odbiegająod partnerów ze środkowej linii. W porównaniu z nimi Polak cierpi, ponieważ nie ma takiego spokoju w wyprowadzaniu piłki. Nie natchnął drużyny i słusznie został zmieniony w przerwie".

W trójce najgorszych Polak znalazł się również w zestawieniu telewizji BFM TV. "W swoim pierwszym występie w wyjściowym składzie od grudnia nie skradł show. Podobnie jak cały zespół przed przerwą zaprezentował się znacznie poniżej oczekiwań. Jego zastępca Blaise Matuidi pokazał, jak wiele brakuje jeszcze Polakowi".

podobne informacje

Polacy na remis. Cały mecz Fabiańskiego, kilka minut Krychowiaka

Tort z okazji... roku bez gry. Dziwne losy Hatema Ben Arfy

Krychowiak z czystą kartą? "Wróci do składu"

"Krychowiak to cichy lider polskiej reprezentacji"