0
3
3

Juventus stracił pierwsze punkty od 15 stycznia

Lider tabeli włoskiej ekstraklasy piłkarskiej Juventus Turyn zremisował na wyjeździe z Udinese 1:1 w 27. kolejce. Broniąca tytułu "Stara Dama" straciła punkty po raz pierwszy od 15 stycznia, gdy uległa Fiorentinie 1:2. Później wygrała siedem kolejnych spotkań.
Silvan Widmer (L) i Mario Mandzukić (fot. Getty)

Bramkę pierwsi zdobyli gospodarze – w 37. minucie na listę strzelców wpisał się Kolumbijczyk Duvan Zapata. Kwadrans po przerwie wyrównał Leonardo Bonucci.

W innym niedzielnym spotkaniu Torino pokonało u siebie Palermo 3:1. W wyjściowym składzie gości znalazł się Thiago Cionek, który grał do 85. minuty. Hat-trickiem popisał się Andrea Belotti, który z 22 golami został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Zajmujący drugie miejsce Bośniak Edin Dżeko z Romy i Argentyńczyk Gonzalo Higuain z Juventusu mają po 19 bramek.

Łukasz Skorupski rozegrał cały mecz w bramce Empoli. Jego zespół przegrał przed własną publicznością z Genoą 0:2. Z kolei Cagliari Bartosza Salamona (rezerwowy) uległa u siebie Interowi Mediolan aż 1:5.

W sobotę cenne zwycięstwo nad wiceliderem Romą odniosło trzecie w tabeli Napoli (2:1). W bramce gospodarzy cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny, natomiast w drugiej połowie z ławki rezerwowych gości na plac gry weszli Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Roma ma 59 punktów, już tylko dwa przewagi nad Napoli. Juventus zgromadził 67.

Również w innym sobotnim meczu wystąpili Polacy. Karol Linetty wszedł w 75., a Bartosz Bereszyński – w 83. minucie spotkania Sampdorii Genua przed własną publicznością z Pescarą. Gospodarze wygrali 3:1.