11:14
5.03.2017, 18:00
Liga Mistrzów, grupa A, 2016/2017, 13. runda

Wisła – PSG 25:29. Bolesna porażka płocczan

Szczypiorniści Orlenu Wisły przegrali w Płocku z PSG 25:29 (11:14) w meczu 13. kolejki Ligi Mistrzów i mocno skomplikowali sobie sytuację w grupie A. Jeśli w ostatniej kolejce po choćby punkt sięgnie zespół Silkeborga, płocczanie będą musieli wygrać lub zremisować na wyjeździe z Barceloną. W przeciwnym wypadku zakończą udział w rozgrywkach na fazie grupowej.
Miljan Pusica (fot. PAP)

Zapis relacji live z meczu Wisła – PSG

Wicemistrzowie Polski nie byli faworytem niedzielnego meczu. Paryżanie to jeden z najlepszych zespołów świata. Uczestnicy Final Four ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Kibice gospodarzy liczyli jednak na niespodziankę – urwanie punktów gwarantowałoby Wiśle awans do fazy pucharowej rozgrywek.

Gilberto Duarte (fot. PAP) Szczypiorniści Piotra Przybeckiego znakomicie rozpoczęli spotkanie. Od pierwszych minut grali czujnie, agresywnie w obronie. Do szczelnej defensywy kilka udanych interwencji dołożył Rodrigo Corrales.

Bardzo długo płocczanom udawało się utrzymywać dwubramkową przewagę. Niestety, końcowe fragmenty pierwszej połowy zdecydowanie należały do przyjezdnych, co w konsekwencji zaważyło na końcowym wyniku.

Od stanu 11:10 dla Wisły paryżanie rzucili cztery bramki z rzędu, budując bezpieczną przewagę jeszcze przed końcem pierwszej części spotkania.

Rodrigo Corrales (fot. PAP) Po przerwie kibic zgromadzeni w Orlen Arenie obejrzeli wyrównane, choć niezbyt porywające spotkanie. Ostatecznie francuski zespół odniósł pewne i w pełni zasłużone zwycięstwo, w czym tradycyjnie już ogromny udział miał fenomenalnie broniący Thierry Omeyer.

Porażka mocno skomplikowała sytuację wicemistrzów Polski w grupie A. Przed ostatnią kolejką płocczanie zajmują miejsce premiowane awansem do fazy pucharowej, ale mają jedynie dwa punkty przewagi nad Silkeborgiem. W decydującej serii spotkań Duńczycy zagrają jednak z najsłabszym w grupie Kadetten. Tymczasem Wisła zmierzy się z Palau Blaugrana z Barceloną.

Jeżeli ekipa Przybeckiego przegra, a Silkeborg sięgnie po dwa punkty to Duńczycy, dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań, awansują do kolejnej rundy rozgrywek.

Orlen Wisła Płock – Paris Saint-Germain HB 25:29 (11:14)
Orlen Wisła: Wichary, Corrales – Kwiatkowski, Daszek 2, Duarte 3, Racotea, Wiśniewski 1, Ghionea 1 (1/2), Rocha 1, T. Gębala 2, Ivić 6 (2/2), Tarabochia 2, M. Gębala 2, Pusica, Mihić 3, Żytnikow 2.
Kary: 10 min. (Żytnikow – 4 min., Pusica, T. Gębala, Wiśniewski – po 2 min.)
PSG: Omeyer, Skof, Gaudin – Gensheimer 7 (1/1), Mollgaard, Accambray, Stepancić 2, Barachet 4, Abalo 5, Kempf, L. Karabatić 5, Hansen 2, Narcisse 2, Nielsen, N. Karabatić 3, Nahi.
Kary: 6 min. (Stepancić – 4 min.; N. Karabatić – 2 min.)