4
:
0
3:0
4'Kylian Mbappe Lottin
43'Valere Germain
45'Kylian Mbappe Lottin
59'Fabinho

Monaco – Nantes 4:0. Asysta Glika

Piłkarze AS Monaco wygrali 4:0 (3:0) z Nantes na zakończenie 28. kolejki Ligue 1. Asystę przy jednej z bramek zaliczył Kamil Glik. Mariusz Stępiński całe spotkanie obserwował z ławki rezerwowych.
Piłkarze AS Monaco (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Gospodarze w niedzielnym starciu musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Radamela Falcao. Najskuteczniejszego zawodnika w pierwszym składzie zastąpił młody Kylian Mbappe i to właśnie on już w 4. minucie rozpoczął festiwal strzelecki.

Kylian Mbappe (fot. Getty Images) Po indywidualnej akcji i strzale Bernardo Silvy piłka odbiła się od dwóch obrońców Nantes, lądując pod nogami Mbappe, któremu pozostało dopełnić tylko formalności.

Kluczowa dla losów całego spotkania okazała się końcówka pierwszej połowy – zabójcza w wykonaniu graczy Monaco. Najpierw w 44. minucie po rzucie rożnym piłka trafiła do Kamila Glika, który zaliczył asystę przy trafieniu Valerie Germaina.

Kilka chwil później, już w doliczonym czasie tej odsłony spotkania, precyzyjnym uderzeniem głową na 3:0 podwyższył Mbappe.

W drugiej połowie wynik celnym strzałem z rzutu karnego ustalił Fabinho.

Dzięki piątej z rzędu ligowej wygranej na własnym boisku Monaco umocniło się na pozycji lidera Ligue 1 z trzema punktami przewagi nad PSG i Niceą.