0
3
3

West Ham – Chelsea 1:2. Wygrana bez wysiłku

West Ham United przegrał z Chelsea 1:2 (0:1) w meczu zamykającym 27. kolejkę Premier League. Dzięki wygranej piłkarze Antonio Conte kontynuują passę dziewięciu meczów bez porażki.
Eden Hazard (fot. Getty Images)

Zapis relacji z meczu West Ham – Chelsea

Przez pierwsze 20 minut spotkania na boisku działo się niewiele. Żadna z drużyn nie pokusiła się o oddanie celnego strzału, a Chelsea ograniczała się głównie do obrony. West Ham jednak nie potrafił skorzystać z tej zachęty, wielokrotnie bezskutecznie dośrodkowując piłkę w pole karne rywala.

Piłkarzom The Blues wystarczył jeden kontratak, aby strzelić gola. Pedro podał piłkę za linię obrony do Edena Hazarda, który obiegł Darrena Randolpha i trafił do bramki. To jednak nie napędziło zawodników Antonio Conte do dalszych ataków – w pierwszej połowie oddali tylko jeszcze jeden celny strzał. Z próbą Pedro problemów nie miał jednak bramkarz West Hamu.

Victor Moses (L) i Aaron Cresswell (fot. Getty Images) Druga połowa rozpoczęła się nieoczekiwanie od przypadkowego trafienia dla gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od jednego z graczy West Hamu i trafiła pod nogi Diego Costy, który z bliskiej odległości trafił do pustej bramki.

Gospodarze nie mieli wielu argumentów, aby zmusić bramkarza Chelsea do interwencji. W 61. minucie dobrą szansę do tego miał Sofiane Feghouli i oddał celny strzał, ale Thibaut Courtis nie miał problemów z interwencją. W odpowiedzi drugą bramkę mógł zdobyć Costa, ale Randolph z najwyższym trudem sparował jego strzał. West Ham stać było tylko na jednego gola w końcówce spotkania, którego strzelił Manuel Lanzini, ale nie zmienił on oblicza tego starcia.

The Blues powiększyli swoją przewagę w tabeli nad Tottenhamem do dziesięciu punktów, a w następnej kolejce zagrają na wyjeździe ze Stoke. Z kolei w sobotę West Ham zmierzy się z Bournemouth.