tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polka trzecią bramkarką na świecie

Katarzyna Kiedrzynek zajęła trzecie miejsce wśród najlepszych bramkarek świata według Międzynarodowej Federacji Piłkarzy Zawodowych (FIFPro). Występująca w PSG reprezentantka Polski jest jedyną Polką, która znalazła się wśród nominowanych do jedenastki 2016 roku ogłoszonej z okazji Dnia Kobiet.
Katarzyna Kiedrzynek (fot. Getty)

FIFPro – odpowiedzialna również za wybieranie drużyny roku wśród panów – 8 marca ogłosiła, kto znalazł się kobiecej jedenastce 2016 roku. Jest w niej m.in. Carli Lloyd wybrana przez FIFA piłkarką roku. Są też dwie członkinie reprezentacji Niemiec, która zdobyła złoty medal na igrzyskach w Rio de Janeiro: Leonie Maier i Dzsenifer Marozsan.

Zespół został wybrany na podstawie głosów oddanych przez 3200 zawodowych piłkarek z 47 krajów świata. Na bramce znalazła się słynna Amerykanka Hope Solo. Drugie miejsce na tej pozycji zajęła Szwedka Hedvig Lindahl, a trzecie – Kiedrzynek, która 19 marca skończy 26 lat.

"Wielki zaszczyt zostać wybraną trzecią bramkarką na świecie. Nr 1 coraz bliżej ..." – napisała na Twitterze Polka, która w PSG występuje od 2013 roku. Najliczniej reprezentowanym klubem w jedenastce roku jest jednak Olympique Lyon z pięcioma zawodniczkami, a najliczniej reprezentowaną nacją – Stany Zjednoczone (cztery piłkarki).

podobne informacje

Lewandowski Piłkarzem Roku w plebiscycie "Piłki Nożnej"

Plebiscyt "PN": Robert Lewandowski piłkarzem roku

Kiedrzynek bramkarką sezonu we Francji

Polka bez trofeum. Liga Mistrzyń dla Frankfurtu