0
3
3

Deportivo – Betis 1:1. Borges zapewnił punkt

Deportivo La Coruna zremisował z Betisem Sevilla 1:1 (0:0) w zaległym meczu 21. kolejki Primera Division. Gospodarze zremisowali po rzucie karnym, którego arbiter podyktował w doliczonym czasie gry.
Cristiano Piccini (fot. Getty Images)

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, choć ciekawych sytuacji na strzelenie gola było niewiele. Najaktywniejszym piłkarzem Deportivo w ofensywie był… Juanfran, czyli prawy obrońca. Łączony z Barceloną piłkarz oddał dwa strzały na bramkę Antonio Adana. Najbliższej pokonania go był w 45. minucie, ale były bramkarz Realu Madryt obronił to uderzenie.

Po zmianie stron piłkarze Pepe Mela nadal dominowali. W 56. minucie Emre Colak ze skraju pola karnego oddał groźną próbę, ale Adan ponownie zachował czujność. Ataki Galisyjczyków ustały w końcówce spotkania, a to wykorzystali piłkarze Verdiblancos.

W 70. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Cristiano Picciniego, który strzelił lewą nogą i trafił do bramki. Piłka po drodze odbiła się jeszcze rykoszetem od jednego z zawodników gospodarzy, co mogło zmylić Germana Luxa.

W końcówce arbiter zdecydował się podyktować rzut karny za to, że German Pezzella uderzył łokciem przeciwnika. Jedenastkę skutecznie wykonał Celso Borges i dzięki temu trafieniu gospodarze zdobyli cenny punkt.

Deportivo pozostało na 17. lokacie i ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. W najbliższej kolejce obie drużyny czekają bardzo trudne mecze. Piłkarze z Sewilli zagrają z Realem Madryt, a ich środowy przeciwnik z Barceloną.