tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PlusLiga: pewne zwycięstwa czołowej "trójki"

Nie było niespodzianek w spotkaniach 26. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Zwycięstwa bez straty seta odniosły trzy czołowe zespoły – Zaksa Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia i PGE Skra Bełchatów.
Fabian Drzyzga (fot. PAP)

Zaksa pokonała BBTS Bielsko-Biała, Resovia wygrała AZS Częstochowa, a Skra nie dała szans Łuczniczce Bydgoszcz.

W innych środowych meczach AZS Olsztyn wygrał 3:2 z Espadonem Szczecin, Jastrzębski Węgiel wygrał w takim samym stosunku z Cuprumem Lubin, a MKS Będzin zwyciężył 3:1 z Effectorem Kielce.

Wyniki środowych spotkań:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:22, 25:9, 25:20)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Sam Deroo, Dawid Konarski, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski – Paweł Zatorski (libero) – Patryk Czarnowski, Aleksander Maziarz, Dominik Witczak
BBTS Bielsko-Biała: Krzysztof Bieńkowski, Mariusz Gaca, Paweł Gryc, Kamil Kwasowski, Wojciech Siek, Milos Vemic – Łukasz Koziura (libero) – Przemysław Czauderna, Bartosz Janeczek, Bartłomiej Lipiński, Dmitry Starożyłow

Espadon Szczecin – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:20, 25:27, 25:17, 16:25, 11:15)
Espadon Szczecin: Michał Ruciak, Janusz Gałązka, Bartłomiej Kluth, Maciej Wołosz, Maciej Zajder, Michal Sladecek – Dawid Murek (libero) – Adrian Mihułka (libero), Danaił Miluszew, Łukasz Perłowski, Michał Kozłowski
Indykpol AZS Olsztyn: Aleksander Śliwka, Miłosz Zniszczoł, Jan Hadrava, Wojciech Włodarczyk, Daniel Pliński, Paweł Woicki – Michał Żurek (libero) – Jakub Kochanowski, Adrian Buchowski, Ezequiel Palacios, Łukasz Makowski, Hidde Boswinkel

Asseco Resovia Rzeszów - AZS Częstochowa 3:0 (25:21, 25:20, 25:15)
Asseco Resovia Rzeszów: Fabian Drzyzga, Bartłomiej Lemański, Marcin Możdżonek, Thibault Rossard, Jochen Schoeps, Marko Ivovic – Mateusz Masłowski (libero) – Dawid Dryja, Thomas Jaeschke
AZS Częstochowa: Tomasz Kowalski, Bartłomiej Janus, Mykoła Moroz, Ołeksandr Grebeniuk, Adrian Szlubowski, Bartosz Buniak – Adam Kowalski (libero) – Rafał Szymura, Stanisław Wawrzyńczyk, Łukasz Polański

PGE Skra Bełchatów – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:14, 25:14, 25:9)
PGE Skra Bełchatów: Jurij Gladyr, Marcin Janusz, Karol Kłos, Nikołaj Penczew, Artur Szalpuk, Mariusz Wlazły – Kacper Piechocki (libero) – Bartosz Bednorz, Mariusz Marcyniak, Michał Winiarski
Łuczniczka Bydgoszcz: Bartosz Filipiak, Milan Katic, Jan Nowakowski, Mateusz Sacharewicz, Patryk Szczurek, Igor Yudin – Mateusz Czunkiewicz (libero) – Kacper Bobrowski, Marcel Gromadowski, Wojciech Jurkiewicz, Jakub Rohnka, Piotr Sieńko

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:17, 25:22, 22:25, 21:25, 11:15)
Cuprum Lubin: Keith Pupart, Marcus Boehme, Maciej Gorzkiewicz, Robert Taeht, Dawid Gunia, Łukasz Kaczmarek - Paweł Rusek (libero) - Mateusz Malinowski, Adam Michalski, Grzegorz Łomacz
Cuprum Lubin: Jason Derocco, Grzegorz Kosok, Maciej Muzaj, Salvador Hidalgo, Damian Boruch, Lukas Kampa - Jakub Popiwczak (libero) - Patryk Strzeżek, Sebastian Schwarz, Marcin Ernastowicz, Marcin Bachmatiuk

MKS Będzin - Effector Kielce 3:1 (25:22, 25:13, 19:25, 25:20)
MKS Będzin: Rafael Araujo, Zlatan Jordanow, Artur Ratajczak, Krzysztof Rejno, Jonah Seif, Marcin Waliński – Michał Potera (libero) – Łukasz Kozub, Nathan Roberts, Kyle Russell, Dawid Woch
Effector Kielce: Leo Andric, Marcin Komenda, Aleksiej Nałobin, Maciej Pawliński, Jakub Wachnik, Peter Wohlfahrtstatter – Damian Sobczak (libero) – Szymon Biniek, Bartosz Bućko, Konrad Formela, Jędrzej Maćkowiak, Michał Superlak

podobne informacje

Atakujący Trentino Volley przenosi się do Bełchatowa

Szalona radość Skry. Dziewiąty tytuł w Bełchatowie [foto]

Skra wyrwała Treflowi zwycięstwo w pierwszym półfinale

LM: Skra Bełchatów gra dalej