tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Puchar Świata: siedmiu Polaków wystąpi w turnieju Raw Air!

Siedmiu polskich skoczków narciarskich: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Stefan Hula i Klemens Murańka wystąpi w pierwszej edycji norweskiego turnieju Raw Air, zaliczanego do Pucharu Świata.
Raw Air, czyli turniej jakiego jeszcze nie było
Piotr Żyła (fot. PAP/Grzegorz Momot)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Polska będzie mogła do końca sezonu wystawić w każdych zawodach największą pulę – siedmiu reprezentantów. To zasługa Murańki, który w ostatnim periodzie Pucharu Kontynentalnego wywalczył powiększenie limitu startowego w Pucharze Świata.

W trakcie Raw Air na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i mamucie w Vikersund odbędą się cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Przez 10 dni skoczkowie, po trudach mistrzostw świata w Lahti, na których biało-czerwoni zdobyli dwa medale, codziennie będą uczestniczyć w zawodach, kwalifikacjach czy treningach, których opuszczenie będzie jedyną możliwością wytchnienia.

Duże wyzwanie i duże pieniądze. Nadchodzi Raw Air Do klasyfikacji generalnej turnieju pod uwagę będą brane noty zawodników uzyskane w czterech konkursach indywidualnych, dwóch drużynowych i w czterech seriach kwalifikacyjnych. Eliminacje są traktowane jako prolog i oceniani będą w nich – podobnie jak w Turnieju Czterech Skoczni – także skoczkowie z czołowej "10" Pucharu Świata, którzy mają zagwarantowany start w pierwszej serii.

Konkursy drużynowe i indywidualne przeprowadzone będą według takich samych zasad, jak w Pucharze Świata. Zwycięzcą Raw Air zostanie ten zawodnik, który po 16 skokach (8 w konkursach indywidualnych, 4 w kwalifikacjach i 4 w konkursach drużynowych) będzie miał najwyższą notę łączną.

Zwycięzca całych zawodów nie otrzyma jednak dodatkowych punktów bonusowych do klasyfikacji generalnej PŚ. Wszystkie cztery indywidualne konkursy w norweskim turnieju będą bowiem punktowane tak samo, jak inne zawody cyklu. Pierwsze zawody – konkurs drużynowy – w sobotę w Oslo. Transmisje w Telewizji Polskiej.

Raw Air – wszystko, co musisz wiedzieć
Maciej Kot: moja równa forma to atut w Raw Air
Dawid Kubacki: Raw Air? Dla nas to abstrakcja
Nowy cel. Maraton skoków w Norwegii

podobne informacje

Puchar Świata w Zakopanem: Kamil Stoch przekuje porażkę w medal mistrzostw świata?

Puchar Świata w skokach narciarskich David Siegel poznał diagnozę po upadku w Zakopanem

Puchar Świata w Zakopanem: upadek Davida Siegela, wpadka Kamila Stocha i "bomba" Pawła Wąska

Puchar Świata w Zakopanem: David Siegel opuścił szpital. Jest wstępna diagnoza