tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Xabi Alonso zakończy karierę po sezonie

Xabi Alonso ogłosił, że po zakończeniu sezonu 2016/17 przejdzie na emeryturę. – Zawsze uważałem, że lepiej podjąć tę decyzję wcześniej niż później – wyznał 35-letni pomocnik Bayernu Monachium.
Xabi Alonso (fot. Getty)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Najpierw Hiszpan wstawił na swojego Twittera zdjęcie z podpisem: "Żyłem tym. Kochałem to. Żegnaj piękna gro". Po chwili jego decyzję oficjalnie potwierdził Bayern.

To nie była łatwa decyzja, ale uznałem, że nadszedł właściwy moment. (...) Chcę zakończyć karierę na najwyższym poziomie, a Bayern na nim jest. Jestem dumny i szczęśliwy, że mogę grać dla tego klubu – oznajmił.

Alonso trafił do Monachium w 2014 roku. Wcześniej grał w Realu Sociedad San Sebastian, Liverpoolu i Realu Madryt. W bogatej karierze dwa razy wygrywał Ligę Mistrzów, zostawał mistrzem Hiszpanii i Niemiec, wygrał cztery krajowe puchary. Z reprezentacją Hiszpanii był mistrzem świata i dwukrotnym mistrzem Europy.

Nigdy nie myślałem, że będę miał tak wspaniałą karierę. Wierzę, że w tym sezonie dodam jeszcze kilka trofeów do CV – zakończył doświadczony Bask.

podobne informacje

Trener, polityk i... DJ. Gdzie są bohaterowie Liverpoolu?

Xavi i Raul zaczynają trenerską karierę. Kurs tylko dla legend

Nie było ich wielu. Kto łączy Real i Bayern?

Zakończyli kariery w 2017. Futbol bez kilku wielkich nazwisk