tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ w łyżwiarskie szybkim: ostatnie starty Polaków

W pięciu konkurencjach wystąpią polscy łyżwiarze szybcy w ostatnich w tym sezonie zawodach z cyklu Pucharu Świata. W norweskim Stavanger w dniach 11-12 marca startować będą Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Luiza Złotkowska i Artur Waś. Transmisje w TVP.
Natalia Czerwonka (fot. Getty)

– Czerwonka, Czyszczoń i Złotkowska będą rywalizować drużynowo, a ponadto Czerwonka na dystansach 1000 i 1500 m, zaś Złotkowska w biegu ze startu wspólnego. Natomiast Waś wystąpi na 500 m – powiedziała szefowa wyszkolenia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Ewa Białkowska.

W klasyfikacji generalnej PŚ Polki z dorobkiem 225 punktów zajmują piąte miejsce w rywalizacji zespołowej. Prowadzą Holenderki 310 pkt, przed Japonkami i Rosjankami po 280 oraz Niemkami 250.

Na swym koronnym dystansie Waś jest dziewiąty – 278 pkt. Na czele Rosjanin Rusłan Muraszow 445, a za nim jego rodak Paweł Kuliżnikow 425 i Niemiec Nico Ihle 308.

Złotkowska plasuje się na 12. pozycji na 1500 m i 19. na 1000 m, z kolei Złotkowska jest 13. w biegu tzw. masowym.

W każdym sezonie w pucharowych zawodach finałowych przyznawana jest większa liczba punktów niż zazwyczaj, np. aż 150, a nie 100 za pierwszą lokatę.

podobne informacje

PŚ: czworo Polaków w finałowych zawodach w Mińsku

PŚ w Erfurcie: dobre miejsce Czerwonki

Stavanger: siódme miejsce Wasia, ósme Czerwonki

PŚ w Berlinie: Czerwonka siódma, Waś dziewiąty