1:2
8'Mouctar Diakhaby
47'Corentin Tolisso
74'Nabil Fekir
90'Alexandre Lacazette

LE: znakomity mecz w Lyonie. Roma dalej od ćwierćfinału

Piłkarze Olympique Lyon wygrali z AS Roma 4:2 (1:2) w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europejskiej. Spotkanie w ławki rezerwowych obserwował Wojciech Szczęsny (Roma), natomiast Maciej Rybus nie znalazł się w kadrze meczowej gospodarzy. W innych wieczornych spotkaniach m.in. Celta wygrała z FK Krasnodar 2:1, a Schalke zremisowało z Borussią Moenchengladbach 1:1. Z kolei w meczu dwóch belgijskich klubów (Gent – Genk) kibice zobaczyli aż siedem goli.
LE, 1/8 finału: Celta Vigo – FK Krasnodar (skrót)
Mouctar Diakhaby i Edin Dzeko (fot. PAP/EPA)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z LIGI EUROPEJSKIEJ

Roma od pierwszej minuty była bardzo aktywna i miała swoje szanse pod bramką Olympique. Najpierw w 5. minucie Radja Nainggolan kopnął kąśliwie zza pola karnego, a w jednej z kolejnych akcji Edin Dzeko ruszył lewą stroną i zagrał w pole karne do Mohameda Salaha, który jednak uderzył wysoko nad poprzeczką. Co nie udało się gościom...

Piłkarze AS Roma (fot. PAP/EPA) Po zagraniu z rzutu wolnego piłkę głową przedłużył Rafael, a Mouctar Diakhaby trafił z bliskiej odległości. Gospodarze mogli pójść za ciosem – Mathieu Valbuena znalazł się z piłką w polu karnym Romy, ale jego uderzenie zablokował jeden z obrońców.

Na tym nie koniec emocji w Lyonie. W 20. minucie Roma wyrównała za sprawą Salaha, a błąd popełnił Diakhaby, który potknął się, gdy próbował przejąć piłkę.

Goście mieli następne okazje i wreszcie w 33. minucie zdobyli drugą bramkę. Daniele De Rossi zagrał z rzutu rożnego, piłkę zdążyli jeszcze wybić obrońcy, ale Nainggolan wślizgiem znów do niego odegrał. Kolejna wyrzutka w pole karne była bardziej skuteczna i Federico Fazio strzelił gola po uderzeniu głową.

Piłkarze Olympique Lyon (fot. PAP/EPA) Lepszego początku drugiej połowy piłkarze Olympique nie mogli sobie wymarzyć. Dwójkowa akcja Corentin Tolisso – Alexandre Lacazette, szybka wymiana piłki i ten pierwszy kopnął z krawędzi pola karnego.

Po przerwie gospodarze mieli przewagę i szukali kolejnego gola. Kwadrans przed końcem kapitalną akcję przeprowadził Nabil Fekir, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku. W polu karnym minął trzech obrońców Romy i uderzył tuż przy słupku.

Piłkarze Olympique walczyli o bardziej efektowne zwycięstwo i w doliczonym czasie Alexandre Lacazette popisał się fantastycznym kopnięciem z dystansu!

Schalke vs. Borussia M. (fot. PAP/EPA) Na innych boiskach...

Pierwszy kwadrans spotkania w Gelsenkirchen był bardzo intensywny, w dodatku holenderski sędzia Bjoern Kuipers często sięgał po żółte kartki. Ukoronowaniem tego fragmentu meczu był gol Jonasa Hofmanna. Piłkę zagrał mu Lars Stindl, a były napastnik BVB wbiegł między dwóch obrońców Schalke i zdobył bramkę.

Na odpowiedź gospodarzy kibice nie musieli długo czekać. Dziesięć minut później piłkę na środku boiska stracił Raffael i – chociaż goście domagali się odgwizdania faulu – Schalke ruszyło z atakiem, który zakończył mocnym kopnięciem Guido Burgstaller.

Tuż przed przerwą gospodarze mogli strzelić jeszcze jednego gola. Johannes Geis uderzył z około 28 metrów z rzutu wolnego, a Yann Sommer odbił ją z najwyższym trudem do boku.

W drugiej połowie bramki już nie padły...

Celta vs. Krasnodar (fot. PAP/EPA) Z wieczornych spotkań bramki w pierwszej połowie nie padły jedynie w Vigo. Inna sprawa, że gospodarze mieli kilka okazji, aby wynik był inny. Dłużej niż Krasnodar utrzymywali się przy piłce, częściej zagrywali w pole karne i częściej uderzali. Przez 45 minut nie przynosiło to jednak efektów.

Sytuacja zmieniła się po przerwie. W 50. minucie Celta objęła prowadzenie – Daniel Wass uderzył precyzyjnie z rzutu wolnego z około 30 metrów. Niestety, radość gospodarzy nie trwała długo. Pięć minut później było już 1:1. Viktor Claesson wbiegł w pole karne między obrońców i kopnął piłkę między nogami Sergio Alvareza. Był to pierwszy celny strzał na bramkę w wykonaniu gości!

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, gospodarze za sprawą Claudio Beauvue (wszedł na boisko w końcówce drugiej połowy) zdobyli zwycięską bramkę.

Szalone spotkanie zobaczyli belgijscy kibice. W starciu Gent – Genk padło aż siedem bramek, z czego pięć w pierwszej połowie! Po przerwie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, a mecz kończyli w dziesiątkę.

Wyniki pierwszych meczów 1/8 finału LE:

Schalke – Borussia Moenchengladbach 1:1 (1:1)
Bramki: Burgstaller 25 – Hofmann 15

Olympiakos Pireus – Besiktas Stambuł 1:1 (1:0)
Bramki: Cambiasso 35 – Aboubakar 53

Gent – Genk 2:5 (1:4)
Bramki: Klau 27, Coulibaly 61 – Malinovsky 21, Colley 33, Samata 41, 72, Uronen 45

Celta Vigo – Krasnodar 2:1 (0:0)
Bramki: Wass 50, Beauvue 90 – Claesson 56