2
:
1
0:0
68'Kylian Mbappe Lottin
74'Joao Moutinho

Monaco – Bordeaux 2:1. Kamil Glik górą w meczu Polaków

AS Monaco pokonało Girondins Bordeaux 2:1 (0:0) w sobotnim meczu 29. kolejki Ligue 1. Całe spotkanie rozegrali Kamil Glik (Monaco) oraz Igor Lewczuk (Bordeaux).
Kamil Glik (fot. PAP/EPA)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Pełne ręce roboty miał tego dnia Lewczuk. Były obrońca Legii Warszawa musiał stawić czoła najlepszej ofensywie Ligue 1 (84 gole). Polak i jego koledzy z obrony grali uważnie, a do tego mieli jeszcze sporo szczęścia. Valere Germainowi dochodził do sytuacji strzeleckich, ale pod bramką Bordeaux był nieskuteczny.

Złą passę przerwał 18-letni Kylian Mbappe. Młody Francuz wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym. Wbiegł na pole karne i oddał mocne uderzenie z 15 metrów. Lewczuk nie zdążył zablokować tej próby, a bramkarz był za daleko, by skutecznie interweniować.

Kilka minut później niesygnalizowany strzał zza "16" oddał Joao Moutinho. Pomocnik drużyny z Księstwa kopnął w stylu godnym mistrza Europy: futbolówka trafiła w "okienko". Niewykluczone, że Moutinho zdobył najpiękniejszego gola weekendu.

Dwa gole gospodarzy sprawiły, że taktyka Girondins uległa zmianie. Koledzy Lewczuka atakowali częściej, a obrona Monaco podarowała im bramkę kontaktową. Jemerson wycofał do Danijela Subasicia w sposób skandaliczny. Bramkarz musiał wybiec daleko poza pole karne, a dodatkowo zrobił to zbyt późno. Zwlekał też z wybiciem. Futbolówka trafiła Diego Rolana, który bez kłopotu strzelił gola.

Udziału w tej akcji nie wziął Kamil Glik. Polak nie popełnił żadnego błędu, ale zbyt wiele się nie napracował. Odpowiednie ustawienie wystarczyło do końcówki spotkania. Kiedy Bordeaux zaczęło grać na chaos, Glik zachował koncentrację.