tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

LM: ważne zwycięstwo Vive. "Wychodzimy na prostą"

Zwycięstwem 35:27 (15:16) z Mieszkowem Brześć zakończyli rozgrywki fazy grupowej Ligi Mistrzów szczypiorniści Vive Tauronu Kielce. – Potrzebne są nam kolejne zwycięstwa, aby krok po kroku wrócić do dawnej dyspozycji – powiedział po spotkaniu Tałant Dujszebajew.
Julen Aguinagalde (L) i Maksim Babiczew (P) (fot. PAP)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Trener mistrzów Polski nawiązał tym samym do słabszej dyspozycji swojego zespołu w styczniu i lutym.

Dzięki wygranej z Mieszkowem oraz porażce Rhein-Neckar Loewen kielczanie zajęli jednak drugie miejsce w grupie B i w pierwszej rundzie fazy pucharowej LM zagrają z Montpellier.

Tałant Dujszebajew (fot. PAP) – Przed meczem byliśmy bardzo zdenerwowani. Zdawaliśmy sobie sprawę ze stawki tego meczu. To był dla nas bardzo trudny pojedynek. W końcówce zagraliśmy naprawdę dobre zawody. To zwycięstwo potwierdziło, że powoli wychodzimy na prostą – przyznał skrzydłowy Vive, Dario Djukić.

– Zespół z Brześcia przez większość czasu grał bardzo dobrze, mimo że ten mecz nie miał dla niego tak dużego znaczenia jak dla nas. Teraz przed nami kolejne spotkania. Potrzebne są nam kolejne zwycięstwa, aby krok po kroku wrócić do dawnej dyspozycji – dodał z kolei trener Dujszebajew.

Sobotni rywale kielczan na pomeczowej konferencji prasowej podkreślali, że spotkanie było bardzo wyrównane, pomimo że oba zespoły dzieli spora różnica.

– Zagraliśmy naprawdę bardzo dobrze. W pewnym momencie prowadziliśmy nawet trzema bramkami. W końcówce zabrakło nam jednak sił, co kielecki zespół bezlitośnie wykorzystał. Życzę Vive ponownego awansu do Final Four Ligi Mistrzów – powiedział dobrze znany kieleckim kibicom z wieloletnich występów w Vive Rastko Stojković.

W pierwszej rundzie fazy pucharowej LM Vive zmierzy się z Montpellier, które w play-offach grup C i D wyeliminowało w sobotę Motor Zaporoże.

Zobacz także Vive – Mieszkow 35:27. Kielczanie na drugim miejscu w grupie!