11.03.2017, 20:10
BNP Paribas Open 2017
3. runda

Dobry tylko pierwszy set. Linette wraca do domu

Na drugiej rundzie zakończyła swoją przygodę z turniejem Indian Wells Magda Linette. 25-letnia Polka w dwóch setach przegrała z Dunką Caroline Wozniacki 3:6, 0:6. Szansę na sukces na amerykańskich kortach ma wciąż Agnieszka Radwańska, która zmierzy się z Sarą Sorribes Tormo po zakończeniu starcia Davida Goffina z Karenem Kaczanowem. Transmisja w aplikacji TVP Sport.
Magda Linette (fot. Getty)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Choć wynik na to nie wskazuje, Polka postawiła byłej liderce rankingu WTA trudne warunki. Szczególnie zacięta rywalizacja była w pierwszym secie, w którym tylko raz doszło do przełamania.

Niestety, po długiej walce podanie oddała wówczas Linette, pozwalając rywalce wyjść na prowadzenie 3:1. Taka zaliczka wystarczyła Wozniacki, która wygrała tę partię 6:3.

Caroline Wozniacki (fot. Getty) W drugim secie emocji było już znacznie mniej. Dunka nie grała rewelacyjnie, ale popełniała mniej błędów niż Polka, która zdawała się nie wytrzymywać długich wymian.

Linette mogła "wrócić" do rywalizacji, gdy przy stanie 0:3 miała pierwszą szansę na przełamanie rywalki. Nie wykorzystała jej, przegrywając tego i wszystkie pozostałe gemy w drugim secie.

Około północy na kortach Indian Wells powinna pojawić się Agnieszka Radwańska. Bardziej utytułowana z Polek zagra z 20-letnią Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo. Spotkanie to rozpocznie się po zakończeniu starcia Davida Goffina z Karenem Kacznowem. Transmisja w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Wozniacki – Linette: "akcja meczu" dla Polki!