:
1
1:0
40'Joselu
74'Alejandro Bergantinos

Deportivo – Barcelona 2:1. Sensacja na Riazor

Deportivo La Coruna pokonało 2:1 (1:0) FC Barcelonę w meczu 27. kolejki Primera Division. To była trzecia porażka piłkarzy Luisa Enrique w tym sezonie ligowym.
Luis Suarez (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Zapis relacji z meczu Deportivo – Barcelona

Deportivo zaskakująco odważnie rozpoczęło spotkanie przeciwko faworytowi. Piłkarze Pepe Mela próbowali odbierać piłkę już na połowie Barcelony. Pierwszy celny strzał gospodarze oddali w 9. minucie, kiedy ter Stegen obronił próbę Joselu.

Mistrz Hiszpanii sprawdził formę Germana Luxa dopiero kilka chwil przed upływem połowy godziny meczu. Luis Suarez uderzał głową, ale Argentyńczyk nie miał kłopotów z interwencją. Katalończycy nie potrafili sforsować obrony przeciwnika, co wykorzystali zawodnicy Deportivo. W 40. minucie po zamieszaniu w polu karnym błąd popełnił Marc-Andre ter Stegen, po którym Joselu strzelił swojego trzeciego gola w sezonie.

Piłkarze Deportivo La Coruna (fot. PAP/EPA) Przerwa zbawiennie podziałała na Barcelonę, która szybko doprowadziła do remisu. Po dośrodkowaniu Denisa Suareza piłki nie przyjął Andre Gomes, ale znalazła się ona pod nogami Luisa Suareza, który mocnym uderzeniem zdobył bramkę. Goście z każdą kolejną minutą grali jednak coraz gorzej.

Zaowocowało to kolejnym trafieniem dla drużyny Pepe Mela. Po centrze z rzutu rożnego głową strzelił Alex Bergantnos i Galisyjczycy drugi raz prowadzili w tym meczu. Blaugrana dopiero wtedy ruszyła do ataków, które jednak nie przyniosły pożądanych skutków. Niewidoczny przez większość spotkania Leo Messi oddał dwa strzały, ale żaden z nich nie zaskoczył Germana Luxa.

Barcelona pozostała na czele tabeli Primera Division, ale ma punkt przewagi nad Realem Madryt, który w niedzielę zagra na Santiago Bernabeu z Realem Betis. Z kolei Deportivo dzięki wygranej awansowało na 15. miejsce.