tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rywale nie pomogli. Wisła Płock odpadła z LM

W ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Silkeborga wygrali u siebie z Kadetten Schaffhausen 37:32 (18:14), zapewniając sobie awans do pierwszej rundy fazy pucharowej. Taki wynik oznacza jednocześnie, że z elitarnymi rozgrywkami pożegnała się Orlen Wisła Płock, która ostatecznie zajęła siódme miejsce w grupie A.
Rodrigo Corrales (fot. PAP)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

W sobotę w słynnej hali Palau Blaugrana wicemistrzowie Polski przegrali z Barceloną 28:36 i grupowe zmagania zakończyli z zaledwie ośmioma punktami na koncie.

Szczypiorniści Orlenu Wisły Płock (fot. PAP) Tym samym płocczanie oddali swój los i kwestię awansu do kolejnej rundy w ręce rywali. Żeby pozostać na szóstym miejscu w grupie, dającym awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów w niedzielnym meczu Silkeborga z Kadetten nie mogli wygrać Duńczycy.

Stało się jednak inaczej. Silkeborg, zgodnie zresztą z oczekiwaniami, od pierwszych minut dominował na parkiecie. Ostatecznie w pełni zasłużenie wygrał starcie z najsłabszą ekipą w grupie (Kadetten zakończyło zmagania z najgorszym bilansem bramkowym spośród wszystkich uczestników tegorocznej LM).

Duńska ekipa dzięki wygranej zrównała się punktami z Orlenem Wisłą. Prowadzeni przez Piotra Przybeckiego płocczanie odpadli jednak z rozgrywek przez niekorzystny bilans bezpośrednich spotkań – w Danii Silkeborg wygrał 33:24, w Płocku przegrał tylko 25:28.

Kadetten nie pomogło zatem Nafciarzom, a swojemu zespołowi nie pomógł w niedzielę Michał Szyba. Rozgrywający szwajcarskiego zespołu nadal nie jest zdolny do gry po zerwaniu ścięgna Achillesa.

podobne informacje

Superliga: Wisła wzięła rewanż na Górniku. Znamy pary play-off

Najlepszy strzelec Euro wybrał Wisłę spośród trzech ofert. "Wierzę ludziom z Płocka"

"Voice of Handball": Maciej Gębala. Bundesliga, Wisła, hejterzy i polska mentalność

Prezes PGNiG Superligi: możemy się porównywać ze Słowenią i Węgrami