2
:
1
1:1
41'Cristiano Ronaldo
81'Sergio Ramos

Real Madryt – Betis 2:1. Królewscy wykorzystali wpadkę Barcy

Real Madryt wygrał 2:1 (1:1) w spotkaniu 27. kolejki Primera Division z Realem Betis. Gola, który dał Królewskim trzy punkty, zdobył w 81. minucie Sergio Ramos. Królewscy wrócili na pierwsze miejsce w tabeli.
Sergio Ramos (fot. Getty)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Zapis relacji z meczu Real Madryt – Betis

Goście w pierwszej połowie postawili trudne warunki Realowi Madryt. Ograniczali się do kontrataków, ale gdy konstruowali akcje, to były one poważnym zagrożeniem. W 13. minucie strzał oddawał Ruben Castro, ale Keylor Navas obronił tę próbę.

Kostarykanin miał zarówno sporo szczęścia, jak i pecha. Najpierw powinien dostać czerwoną kartkę za faul przed polem karnym na Darko Brasanacu, ale sędzia Mateu Lahoz nie zauważył przewinienia bramkarza. Były zawodnik Levante w 25. minucie popełnił jednak ogromny błąd przy strzale Antonio Sanabrii. Miał już piłkę w rękach, ale ostatecznie wrzucił ją do własnej bramki, dzięki czemu Andaluzyjczycy prowadzili.

Od lewej: Marcelo, Cristiano Ronaldo i Isco (fot. Getty Images) Real ruszył do odrabiania strat, ale długo nie miał pomysłu na rozegranie ataków. Ze skrzydeł próbowali dośrodkowywać Marcelo i Dani Carvajal, ale to nie przynosiło skutków. Dopiero w 40. minucie jedno z podań Brazylijczyka zostało wykorzystane przez Cristiano Ronaldo, który zrównał się z Alfredo di Stefano pod względem zdobytych bramek na Santiago Bernabeu.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Oba zespoły miały swoje szanse na trafienie, ale to Real przeważał. W 72. minucie Ronaldo drugi raz w tym meczu pokonał Antonio Adana, ale tym razem sędzia liniowy pokazał, że Portugalczyk był na spalonym.

Antonio Sanabria (L) i Sergio Ramos (fot. Getty Images) W końcowych fragmentach spotkania Betis musiał sobie radzić w osłabieniu. Faul taktyczny popełnił Cristiano Piccini i dostał swoją drugą żółtą kartkę w tym meczu. Dosłownie kilkadziesiąt sekund po tym zdarzeniu dośrodkowanie Toniego Kroosa z rzutu rożnego wykorzystał strzałem głową Sergio Ramos, zapewniając Królewskim wygraną.

Dzięki niej zespół z Madrytu ponownie znalazł się na czele tabeli La Liga i ma dwa punkty przewagi nad Barceloną. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z Athletikiem Bilbao.