90 Jan Vlasko
  Jacek Zielinski
  Piotr Stokowiec

Pasy daleko od grupy mistrzowskiej. Cracovia – Zagłębie 1:1

Cracovia zremisowała 1:1 (0:1) z Zagłębiem Lubin na zakończenie 25. kolejki Lotto Ekstraklasy. To zdecydowanie gorsza wiadomość dla gospodarzy, którym będzie bardzo trudno wywalczyć awans do najlepszej ósemki.
Hubert Wołąkiewicz i Filip Starzyński (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Właśnie dlatego poniedziałkowe spotkanie miało nieco większy ciężar dla gospodarzy. Piłkarze Jacka Zielińskiego wygrali w 2017 roku zaledwie raz i przez to mocno ograniczyli swoje szanse na grę w grupie mistrzowskiej. Miedziowym tych planów nie pokrzyżowała zbytnio nawet ostatnia porażka z Legią Warszawa (1:3), bo nad dziewiątym zespołem w tabeli mają kilka punktów przewagi.

Krzysztof Janus i Jaroslav Mihalik (fot. PAP/Jacek Bednarczyk) Niemniej to właśnie goście wykazali się większą determinacją w pierwszych minutach meczu. Już w 12. minucie znakomitej okazji nie wykorzystał Jarosław Kubicki, ale chwilę później Grzegorza Sandomierskiego pokonał Filip Starzyński. O ile pomocnik Zagłębie w minionej rundzie spisywał się średnio, to w tym roku jest w znakomitej dyspozycji. W pięciu meczach zdobył trzy bramki i zaliczył dwie asysty.

Cracovia szybko zabrała się za odrabianie start, jednak Krzysztof Piątek w ciągu dwóch minut zmarnował dwie świetne szanse na wyrównanie. Po przerwie oglądaliśmy za to wymianę ciosów. W 57. minucie swojego drugiego gola powinien strzelić Starzyński, ale spudłował z kilku metrów. To zemściło się kilka minut później.

Krzysztof Piątek i Sebastian Madera (fot. PAP/Jacek Bednarczyk) Na strzał z dystansu zdecydował się Marcin Budziński i zdobył przepiękną bramkę, doprowadzając do remisu. Takie gole to znak firmowy pomocnika Cracovii – tylko w tym sezonie zaliczył siedem takich trafień. Mimo emocjonującej końcówki jego kolegom nie udało się jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Cracovia pozostaje zatem na 12. miejscu w tabeli ze stratą pięciu punktów do ósmej Korony Kielce. Przed Pasami jeszcze trudne spotkania z czołówką, m.in. z Jagiellonią Białystok i Legią Warszawa. Dla Zagłębia był to pierwszy remis w tym roku, który umacnia je na 5. miejscu.