tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nowy prezydent Palermo: jesteśmy lepsi od... Chelsea

Nowy prezydent i właściciel piłkarzy Palermo, Amerykanin włoskiego pochodzenia Paul Baccaglini, mimo zagrożenia spadkiem z najwyższej klasy rozgrywek jest optymistą i uważa, że sycylijski zespół to lepszy cel strategiczny dla inwestorów niż... Chelsea Londyn.
fot. Getty Images

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Szczegółów finansowych przejęcia klubu po ekscentrycznym prezydencie Maurizio Zamparinim, który pełnił tę funkcję od 2002 r., nie ujawniono.

Gdybym kupił Chelsea za półtora miliarda euro, to mógłbym sprzedać ją z dobrym zyskiem za 1,8 mld euro. Inwestycja w Palermo pozwala mi przewidywać znacznie większy margines zysków – powiedział Baccaglini, który nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu sportem.

Paul Baccaglini z narzeczoną (fot. Getty Images) Prezydent Zamparini w ciągu 15 lat dokonywał zmian na ławce trenerskiej blisko... 40 razy. W ostatniej kolejce Palermo z kadrowiczem Thiago Cionkiem, który został powołany przez selekcjonera Adama Nawałkę na spotkanie eliminacji MŚ z Czarnogórą (26 marca Podgorica), uległo AS Roma z Wojciechem Szczęsnym 0:3. Sycylijski klub po 28. kolejkach zajmuje 18. lokatę (bilans 3 zwycięstwa, 6 remisów i 19 porażek).

Baccaglini podkreślił, że nie tylko sprawy finansowe zaważyły na jego decyzji. – Po tygodniu pobytu, wszystkie moje wątpliwości zniknęły. Kibice Palermo to wspaniali ludzie. Wszyscy tutaj dają mi tak wiele, nie zadając pytań i nie żądając niczego – dodał.