0
3
3

Tym razem bez sensacji. Borussia zagra z Bayernem

Trzecioligowe Sportfreunde Lotte, które w Pucharze Niemiec wyeliminowało już dwie drużyny z Bundesligi, przegrało z Borussią Dortmund 0:3 (0:0). W półfinale drużyna Thomasa Tuchela zmierzy się z Bayernem Monachium. Transmisje rozgrywek w TVP Sport, SPORT.TVP.PL oraz aplikacji TVP Sport.
Puchar Niemiec, 1/4 finału: Lotte – Borussia Dortmund (skrót)
Andre Schuerrle (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Spotkanie miało zostać pierwotnie rozegrane 28 lutego, ale zostało przełożone z powodu silnych opadów deszczu ze śniegiem. Z obawy o stan murawy w Lotte postanowiono jednak, że zawodnicy obu drużyny powalczą o półfinał na stadionie w Osnabrucku.

Gospodarze, którzy w poprzednich rundach niespodziewanie wyeliminowali Werder Brema (2:1), Bayer Leverkusen (2:2, karne 6:5) oraz TSV 1860 Monachium (2:1), nie przestraszyli się także Borussii i w pierwszej połowie mieli dwie znakomite okazje. Najpierw jednak w sytuacji sam na sam bramkarza gości nie zdołał pokonać Tim Wendel, a chwilę później Kevin Freiberger spróbował przelobować Romana Buerkiego, ale wykonanie nie było tak dobre jak pomysł.

Borussia podkręciła tempo dopiero w drugiej połowie i w 57. minucie trybuny w Osnabrucku ucichły – znakomitą indywidualną akcją popisał się Ousmane Dembele, a podanie reprezentanta Francji na gola zamienił Christian Pulisic. Gol ten podciął skrzydła piłkarzom trzecioligowca, którzy ostatecznie przegrali 0:3. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Andre Schuerrle oraz Marcel Schmelzer.

Drużyna z Dortmundu o finał Pucharu Niemiec zagra z Bayernem Monachium, w drugiej parze Borussia Moenchengladbach podejmie Eintracht Frankfurt. Oba spotkania 25 kwietnia. Transmisje w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w aplikacji TVP Sport.