tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rajd Meksyku: Ogier straci drugie miejsce?

Wynik uzyskany w zakończonym w niedzielę samochodowym Rajdzie Meksyku, trzeciej rundzie mistrzostw świata, przez Sebastiena Ogiera (Ford Fiesta) może zostać anulowany. Francuz zajął w nim drugie miejsce, a zwyciężył Brytyjczyk Kris Meeke (Citroen).
Sebastien Ogier (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Czterokrotnemu mistrzowi globu grozi dyskwalifikacja lub kara czasowa. Jego problemy pojawiły się po ponownym badaniu technicznym jego samochodu na mecie w Meksyku, gdy komisarze FIA stwierdzili nieprawidłowości skrzyni biegów. Prawdopodobnie była ona lżejsza, niż przewiduje specyfikacja techniczna WRC.

W tej sytuacji wyniki trzeciej rundy MŚ zostały uznane za oficjalne, ale drugie miejsce Ogiera jest wpisane warunkowo. Skrzynia biegów Forda Fiesty WRC została zaplombowana i przewieziona do Genewy, gdzie zostanie ponownie poddana szczegółowej kontroli. Sprawa ma zostać wyjaśniona do startu czwartej rundy mistrzostw świata – Rajdu Korsyki, który odbędzie się na początku kwietnia.

Jeżeli Ogier zostanie zdyskwalifikowany, liderem MŚ zostanie Fin Jari-Matti Latvala (Toyota Yaris WRC), drugi będzie Estończyk Ott Tanak (Ford Fiesta WRC), a Francuz spadnie na trzecią pozycję.

podobne informacje

Rajdowe MŚ: Ogier miał wypadek, Neuville prowadzi w Portugalii

Rajdowe MŚ: Ogier stracił cztery punkty bonusowe

Ogier wygrał w Meksyku. Franuz wrócił na fotel lidera

Rajdowe MŚ: Ogier nadal prowadzi w Monte Carlo