"Wszystko zgodnie z planem". Tuchel chwali BVB

Borussia Dortmund była bezlitosna dla trzecioligowego Sportfreunde Lotte. W ćwierćfinale Pucharu Niemiec faworyci wygrali 3:0 (0:0), choć worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie. – Jestem zadowolony z tego, co zobaczyłem, bo na tym boisku nie grało nam się łatwo – ocenił Thomas Tuchel, szkoleniowiec BVB.
Radość piłkarzy BVB (fot. PAP/EPA)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Mecz miał zostać pierwotnie rozegrany 28 lutego, ale został przełożony z powodu fatalnego stanu murawy. Z obawy o stan boiska w Lotte postanowiono, że piłkarze obu drużyn o półfinał będą walczyć na stadionie w Osnabruecku.

Puchar Niemiec, 1/4 finału: Lotte – Borussia Dortmund (skrót) W 57. minucie opór rywali przełamał Christian Pulisic, który wykończył efektowną akcję Ousmane Dembele. Kilka minut później trafił Andre Schuerrle, a w samej końcówce trzeciego gola strzelił mocnym kopnięciem z rzutu wolnego Marcel Schmelzer.

Jestem zadowolony, bo to wcale nie był łatwy mecz. Stan boiska nie ułatwił nam sprawy, rywale też spisywali się bardzo dobrze. Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem – ocenił Tuchel.

Muszę pochwalić mój zespół. Wszyscy zawodnicy pokazali, że są nastawieni na zespołową grę, a nie na indywidualną jakość. Zaimponowali mi tym podejściem, bo okazało się ono kluczowe w drodze do zwycięstwa – dodał.

Lotte – BVB: zjawiskowy drybling Kagawy Co ciekawe, według dziennika "Ruhr Nachrichten" najlepszy na boisku był... bramkarz Borussii. Występ Romana Buerkiego oceniono na "2" w skali od 5 do 1, gdzie 1 oznacza "klasę światową". Łukasz Piszczek – razem ze strzelcami goli – otrzymał notę "3".

W półfinale piłkarze BVB zmierzą się z Bayernem Monachium, a mecz zostanie rozegrany 25 lub 26 kwietnia. W kwietniu z odwiecznymi rywalami piłkarze Tuchela mogą zagrać w sumie... 4 razy. 8 kwietnia obie drużyny spotkają się w Bundeslidze. Kilka dni później mogą zmierzyć się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów – losowanie tej fazy rozgrywek odbędzie się w piątek 17 marca.

Jeśli Borussia Dortmund pokona Bayern w półfinale Pucharu Niemiec, to przejdzie do historii rozgrywek jako pierwszy klub, który cztery razy z rzędu docierał do finału. Jak do tej pory trzy decydujące spotkania w 2014, 2015 i 2016 roku piłkarze BVB jednak przegrywali...