tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Debiutant na ratunek Czarnogórze w meczu z Polską?

Mający za sobą grę w serbskiej młodzieżówce Mirko Ivanić pierwszy raz został powołany do reprezentacji Czarnogóry. Ma szansę zagrać 26 marca w eliminacjach mistrzostw świata z Polską. – To może być istotny piłkarz dla przyszłości naszej drużyny – ocenił selekcjoner Ljubisa Tumbaković.
Mirko Ivanic (fot. Getty)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

23-letni Ivanić od roku występuje w BATE Borysów. Liga białoruska jeszcze nie gra, ale nowy zawodnik w czarnogórskim zespole narodowym przed kilkoma dniami zdobył bramkę w meczu o Superpuchar.

Ljubisa Tumbaković (fot. Getty) Ivanić chętnie przyjął zaproszenie do gry w reprezentacji Czarnogóry. Najlepiej na boisku czuje się grając za napastnikami, ale poradzi sobie też na boku pomocy, jest bardzo dobry technicznie. To może być istotny piłkarz dla przyszłości naszej reprezentacji – powiedział Tumbaković.

Ivanić występował w serbskiej ekipie młodzieżowej, ale w seniorskiej jeszcze nie zadebiutował. 26 marca będzie miał szansę wystąpić po raz pierwszy – rywalem Czarnogóry w meczu eliminacji do mistrzostw Europie.

Oprócz niego selekcjoner powołał aż 25 zawodników. W tym gronie znalazł się jeden z najbardziej znanych czarnogórskich piłkarzy Mirko Vucinić. Były napastnik Romy i Juventusu w listopadzie 2015 roku doznał poważnej kontuzji kolana. Od tamtego czasu nie zagrał w żadnym spotkaniu. Media na Bałkanach piszą, że od dawna trenuje indywidualnie i fizycznie jest gotowy do gry.

Kilku piłkarzy w poprzednim tygodniu doznało urazów, ale nie są one zbyt poważne. Wszyscy powinni być gotowi na mecz z Polakami – dodał selekcjoner. Czarnogórzanie rozpoczną zgrupowanie 20 marca wieczornym treningiem w Podgoricy.

Po czterech kolejkach w eliminacyjnej grupie E prowadzi Polska z dorobkiem 10 punktów. Czarnogóra ma o trzy mniej i zajmuje drugie miejsce. Dalej sklasyfikowane są Dania – 6, Rumunia – 5, Armenia – 3, a tabelę zamyka Kazachstan – 2.

KLASA ŚWIATOWA LEWANDOWSKIEGO. JAK GRALI KADROWICZE?

Historyczny awans Polaków w rankingu FIFA
Tomasz Iwan: awans w rankingu to zwieńczenie naszej pracy

podobne informacje

LN siatkarzy: zmiany w składzie Polski na turniej w Australii

Mundial 2018. Gladiator ponownie z biało-czerwonymi

"Szachowe" zmiany w rankingu FIFA. Nowy system punktowania

LN: dreszczowiec w Osace. Pięć setów z Włochami