tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Patryk Walczak: wychodzimy na prostą

– Powoli wychodzimy na prostą – powiedział po wygranym meczu (36:24) ekstraklasy piłkarzy ręcznych z Chrobrym Głogów obrotowy Vive Tauronu Kielce Patryk Walczak. – Nasza gra wygląda coraz lepiej – dodał.
Patryk Walczak (fot. PAP)

Mistrzowie Polski w meczu z drużyną z Głogowa od początku dyktowali warunki gry na parkiecie. Właściwie do żadnego elementu gry zespołu Tałanta Dujszebajewa nie można mieć większych pretensji. Kielczanie grali pomysłowo w ataku, przeprowadzali szybkie kontry i dobrze wyglądała też ich postawa w defensywie. Swoje zrobili też obaj bramkarze, Sławomir Szmal i Filip Ivić.

Od lewej: Piotr Chrapkowski, Mateusz Rydz, Patryk Walczak (fot. PAP) – Tylko na początku spotkania rywale mogli mieć nadzieję na korzystny wynik. W pewnym momencie przegrywali tylko jedną bramką, ale dość szybko się poprawiliśmy. Myślę, że możemy być zadowoleni nie tylko ze zwycięstwa, ale i z naszej gry – podkreślił Walczak.

Szkoleniowiec Vive dał odpocząć w tym meczu Julenowi Aginagalde i 24-letni obrotowy kieleckiej drużyny spędził na parkiecie dużo więcej czasu niż zwykle. Trzeba przyznać, że jego gra mogła się podobać. Walczak dobrze radził sobie nie tylko w obronie, ale i w ataku. Zdobył trzy bramki i zaprezentował kilka ciekawych zagrań.

– Nawet jak Julen nie gra, to i tak udziela mi dużo dobrych rad. Dostawałem od niego sygnały w trakcie meczu, że coś zrobiłem dobrze. Innym razem, że w danej sytuacji mogłem zachować się lepiej. Zawsze mogę liczyć na jego pomoc – chwalił swojego kolegę z zespołu Walczak.

Tałant Dujszebajew (fot. PAP) – Ciężko pracuję na treningach. Mam dużo zajęć indywidualnych i staram się cały czas podnosić swoje umiejętności. Myślę, że z czasem moja gra będzie wyglądała dużo lepiej – zapewnił zawodnik kieleckiej drużyny.

Lepiej wyglądała gra nie tylko Walczaka, ale i całego zespołu trenera Dujszebajewa. – W meczu Ligi Mistrzów z Mieszkowem Brześć (wygranym przez Vive 35:27) zrobiliśmy krok do przodu. Masza gra wygląda coraz lepiej. Powoli wychodzimy na prostą. Mam nadzieję, że podobnie zaprezentujemy się w sobotę podczas wyjazdowego spotkania w Legionowie – dodał Walczak.

Wygrywając we własnej hali z Chrobrym Głogów 36:24, kielczanie odnieśli już w tym sezonie 22 zwycięstwo w polskiej ekstraklasie. Vive z 54 punktami jest liderem tabeli.

podobne informacje

Superliga podjęła decyzję. Czternaście drużyn w nowym sezonie

Mniej drużyn w PGNiG Superlidze? Trzy kluby bez licencji

Finalista Ligi Mistrzów w Puławach. Azoty wzmacniają skład

Gwiazda Azotów zostaje w Puławach na kolejny rok