tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Karol Bielecki przedłużył umowę z Vive

Karol Bielecki przedłużył umowę z Vive Tauronem Kielce o kolejne dwa lata – do końca sezonu 2018/19.
Karol Bielecki (fot. Getty Images)

Łącznie spędziłem już w Kielcach dziesięć sezonów, a będę grał w zespole przez dwanaście lat. Cieszę się, że mogę jeszcze występować na parkiecie przez dwa sezony. Czuję się jeszcze na tyle mocny, żeby prezentować poziom, jakiego potrzebuje zespół Vive Tauron Kielce. Z dumą reprezentuję barwy tego klubu – powiedział Bielecki, cytowany przez oficjalną stronę internetową kieleckiej drużyny.

Obecna umowa zawodnika z klubem obowiązywała do końca tego sezonu i została przedłużona o kolejne dwa lata. Bielecki zawodnikiem kieleckiej drużyny był już w latach 1999-2004. Później reprezentował barwy niemieckich drużyn SC Magdeburg i Rhein Neckar Loewen. Od 2012 roku ponownie gra w Vive. Z kieleckim klubem pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski i krajowy puchar. Dwa razy zajmował z zespołem trzecie miejsce w Lidze Mistrzów. W poprzednim sezonie drużyna ze stolicy regionu świętokrzyskiego, z Bieleckim w składzie, triumfowała w tych rozgrywkach.

Byłem związany z klubem wtedy kiedy nie było tak wielkich sukcesów. Jestem także teraz, w momencie w którym walczymy o najwyższe cele. Za wszystko jestem bardzo wdzięczny kieleckim kibicom, którzy niesamowicie wspierali mnie podczas wypadku i podczas najtrudniejszych chwil w moim życiu. Spędziłem tutaj już tak dużo lat, że nasi fani są integralną częścią mojej kariery – dodał Bielecki.

podobne informacje

"Święta Wojna" znów pod dyktando PGE VIVE

Wychował prawie całą kadrę. Przewidział kryzys w 2009 roku

Lijewski: wylądowaliśmy tyłkami na ziemi

LM: Bielecki w siódemce kolejki