tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dujszebajew: potrzebujemy jeszcze kilku zwycięstw

– Potrzebujemy jeszcze kilku zwycięstw. Jeśli po dobrej grze wygramy dwa najbliższe ligowe mecze, to będziemy odpowiednio przygotowani do pojedynków Ligi Mistrzów z Montpellier – powiedział trener piłkarzy ręcznych Vive Tauron Kielce Tałant Dujszebajew.
Tałant Dujszebajew (fot. PAP)

Wszystko wskazuje na to, że kielczanie powoli wychodzą na prostą. Pierwsze oznaki tego można było zauważyć w meczu LM z Mieszkowem Brześć. W ostatnich piętnastu minutach wręcz zdemolowali mistrza Białorusi. Także w ostatnim ligowym spotkaniu z Chrobrym Głogów na ich grę patrzyło się z przyjemnością. Było sporo pomysłowych akcji w ataku, agresywna obrona, szybkie kontry i dobra postawa bramkarzy.

Zwycięstwo z Mieszkowem to był ten pierwszy krok w dobrą stronę. Efekty tego widać było w pojedynku z drużyną z Głogowa. Walczyliśmy i trzymaliśmy dobry poziom przez pełne 60 minut. Po każdym zwycięstwie wzrasta w zespole wiara we własne możliwości. Już po meczu z drużyną z Brześcia mówiłem, że potrzebujemy pięciu, sześciu kolejnych zwycięstw, żeby nasza gra była skuteczniejsza – chwalił swoich podopiecznych Dujszebajew.

Czy to oznacza, że forma idzie do góry, a mistrzowie Polski wracają do dyspozycji, którą prezentowali w poprzednim sezonie?

Za wcześnie jeszcze o tym mówić. Wygraliśmy na razie tylko dwa spotkania. Musimy jeszcze zwyciężyć w Legionowie, a później z Kwidzynem u siebie. Chodzi jednak nie tylko o wynik, ale i o grę. Musimy przede wszystkim poprawić skuteczność. Jeśli te wszystkie warunki będą spełnione, to będziemy odpowiednio przygotowani do spotkań Ligi Mistrzów z francuskim Montpellier – podkreślił Dujszebajew.

Mistrza Polski czekają teraz dwa spotkania w polskiej ekstraklasie. W sobotę Vive zagra na wyjeździe z KPR RC Legionowo, a we wtorek we własnej hali z MMTS Kwidzyn. W niedzielę 26 września kielecki zespół w pierwszym meczu 1/8 finału LM zmierzy się na wyjeździe z francuskim Montpellier HB. Rewanżowy pojedynek obu drużyn tydzień później (2 kwietnia) w Kielcach.

podobne informacje

Mniej drużyn w PGNiG Superlidze? Trzy kluby bez licencji

Finalista Ligi Mistrzów w Puławach. Azoty wzmacniają skład

Gwiazda Azotów zostaje w Puławach na kolejny rok

Kariera usłana kontuzjami. "Skończyła się po odejściu z VIVE"