LE: Teodorczyk bez gola. Nieudana pogoń Romy

Anderlecht pokonał APOEL Nikozja 1:0 (0:0) w spotkaniu rewanżowym 1/8 finału Ligi Europejskiej. Łukasz Teodorczyk rozegrał 75 minut, ale zakończył mecz bez gola. Do kolejnej rundy awansował też Manchester United, Schalke, Ajax i Olympique Lyon, który po ciekawej rywalizacji wyeliminował Romę.
LE, 1/8 finału: Anderlecht – APOEL (skrót)
Łukasz Teodorczyk (P) (fot. PAP/EPA)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Zapis relacji z meczów Ligi Europejskiej

Piłkarze Anderlechtu ruszyli do ataku od początku. W trzeciej minucie Teodorczyka w ostatniej chwili powstrzymali obrońcy – Polak wychodził sam na sam z bramkarzem. To była najlepsza okazja gospodarzy w pierwszej połowie.

Reprezentant Polski do końca meczu regularnie toczył pojedynki z defensorami APOEL-u Nikozja. Nie wynikały z tego jednak okazje bramkowe. Cypryjczycy raz po raz odgryzali się groźnymi kontrami. Brakowało ostatniego podania lub wykończenia akcji.

Losy awansu Fiołki rozstrzygnęły w 65. minucie. Teodorczyk odebrał piłkę zawodnikowi gości, a kontrę gospodarzy po podaniu Sofiane Hanniego wykończył Frank Acheampong.

Juan Mata (fot. Getty) Męczarnie United

Bardzo długo gola drużynie FK Rostów nie byli w stanie strzelić piłkarze Manchesteru United. Zespół prowadzony przez Jose Mourinho przywiózł bramkowy remis z Rosji i w rewanżu chciał jak najszybciej rozstrzygnąć losy rywalizacji.

Aktywny był duet Zlatan Ibrahimović – Juan Mata. Ten pierwszy w 35. minucie trafił w słupek, a drugi popisywał się idealnymi podaniami. Przyjezdni też mieli swoją szansę. Na początku drugiej połowy Sardar Azmoun zmusił do najwyższego wysiłku Sergio Romero. Argentyńczyk odbił piłkę na rzut rożny.

Chwilę wcześniej boisko z urazem opuścił Paul Pogba. Nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w grze Francuza. W 71. minucie męczarnie Czerwonych Diabłów zakończył Mata. Hiszpan z sześciu metrów pokonał bramkarza FK Rostów.

Kostas Manolas (fot. Getty) Kino akcji w Rzymie

Żywy i szybki mecz obejrzeli kibice na Stadio Olimpico. W pierwszym spotkaniu padło sześć goli i w rewanżu piłkarze obu drużyn nie zamierzali bronić dostępu do własnej bramki.

Starcie w wymarzony sposób rozpoczęli rzymianie, którzy mieli trzy idealne sytuacje do zdobycia bramki. Zabrakło jednak wykończenia, a w 16. minucie prowadzenie zespołowi z Lyonu dał Mouctar Diakhaby. Na odpowiedź AS Roma trzeba było czekać zaledwie 120 sekund. Pod bramką gości idealnie znalazł się Kevin Strootman, który z najbliższej odległości doprowadził do wyrównania.

Po przerwie Giallorossi nieustannie atakowali. Swego dopięli w 61. minucie, kiedy pod presją piłkę do własnej bramki skierował Lucas Tousart.

Trzeciego gola nie udało się im jednak strzelić. W końcówce uratował ich jeszcze Allison. Bramkarz wygrał pojedynek sam na sam z Maxwelem Cornetem.

Radość piłkarzy Schalke (fot. Getty) Pogoń Schalke, awans Ajaksu

Emocji nie zabrakło w starciu dwóch niemieckich drużyn – Borussii Moenchengladbach z Schalke. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. W drugiej połowie zespół z Gelsenkirchen odpowiedział bramkami Leona Goretzki i Nabila Bentaleba z rzutu karnego. W ćwierćfinale zagrają zawodnicy Markusa Weinzierla.

Losy dwumeczu odmienił też Ajax. Pogromcy Legii Warszawa pokonali 2:0 FC Kopenhaga. Gole strzelili Bertrand Traore i po rzucie karnym Kevin Dolberg.

Wyniki:

Besiktas – Olympiakos 4:1 (2:1)
Bramki: V. Aboubakar 10, R. Babel 22, R. Babel 75, C. Tosun 84 – T. Elyounoussi 31

Bramki: H. Mallo 52, I. Aspas 80
Czerwona kartka: Charles Kabore 86 (za drugą żółtą)
Wynik pierwszego spotkania: 2:1 dla Celty

Ajax – FC Kopenhaga 2:0 (2:0)
Bramki: B. Traore 23, K. Dolberg (karny)

Bramki: Mata 71

Borussia Moenchengladbach – Schalke 2:2 (2:0)
Bramki: A. Christensen 26, M. Dahoud 45+2 – L. Goretzka 54, Nabil Bentaleb 68 (karny)

Komplet ćwierćfinalistów: Besiktas, Genk, Celta Vigo, Ajax, Anderlecht, Olympique Lyon, Manchester United, Schalke

LE, 1/8 finału: Genk – Gent (skrót)