tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Spaletti krytykuje rywala. "To było okropne"

AS Roma wygrała 2:1 z Olympique Lyon w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europejskiej, ale odpadła z rozgrywek po porażce we Francji. Trener rzymian – Luciano Spaletti – był rozgoryczony zachowaniem piłkarzy Lyonu. – Leżeli na ziemi i przedłużali grę. To okropne – podsumował.
Luciano Spaletti (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?


Obserwowanie 10 piłkarzy Lyonu, którzy leżą na ziemi, próbując przedłużać grę to okropny widok. We Francji to się im nie zdarza, a dziś robili to z zamysłem. To było naprawdę brzydkie – dodał Spaletti.

Trener włoskiej drużyny pochwalił także swoich zawodników i przyznał, że to Roma zasłużyła bardziej, aby grać dalej.

Zespół spisał się dobrze i zasłużył na więcej ze względu na stworzone sytuacje i to, że we Francji czwarty gol dla rywala padł ze spalonego. Zasłużyliśmy na awans bardziej, ponieważ kontrolowaliśmy to spotkanie – stwierdził Spaletti.

Piłkarze Olympique Lyon (fot. Getty Images) Tej opinii nie podzielił prezydent Lyonu – Jean-Michel Aulas, według którego Włosi mieli szczęście, że wygrali.

Nasi zawodnicy rozegrali fantastyczny mecz, do którego byli dobrze przygotowani. Roma miała trochę szczęścia. Pomimo ogromnego cierpienia, wiedzieliśmy, że awansujemy. To ogromny krok, ale musimy myśleć już o niedzielnym spotkaniu w lidze – powiedział Aulas.

Francuz zapewnił także, że Olympqiue w najbliższym czasie odniesie sukces w Europie.

Wiem, że Lyon jest stworzony do zdobywania europejskich pucharów. Być może jeszcze nie w tym sezonie, choć bardzo bym tego chciał. Mamy wszystko, aby sięgać po trofea – dodał.

Alexandre Lacazette (L) i Federico Fazio (fot. Getty Images) Swoje zadowolenie wyraził także Mathieu Valbuena, który docenił poświęcenie wszystkich graczy.

Zagraliśmy dobre spotkanie przeciwko dobrej drużynie, która miała wsparcie publiczności. Mogliśmy się spisać lepiej w ofensywie, ale ogólnie graliśmy nieźle. Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom ze względu na zaangażowanie. Zrobiliśmy coś naprawdę wielkiego – powiedział Valbuena.

Rywala siedmiokrotnego mistrza Francji wyłoni piątkowe losowanie, które rozpocznie się o 13.00.

podobne informacje

Włoskie media po losowaniu: okrutny pech

Roma gotowa na Szachtar. "Gramy o uratowanie sezonu"

Powrót po 161 dniach. Milik zagrał, ale Napoli poległo z Romą

Roma zamarzła po przerwie i przegrała w Charkowie